Skocz do zawartości
IGNOROWANY

sprzegło klimatyzacji hałas diagnoza


karol18183

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

mam taki objaw z okolic sprezarki klimy stuka dzwoni cos jakby zawory jakby cos luznego było wibrowało stukało czy miał ktos z czyms takim do czynienia? od jednego goscia słyszałem ze tak robi sprzegło ale potrzebuje wiecej info zanim wymienie czesc za 350zł na google nic nie moge znalesc kazdy ma rozne obiawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jestem swiezo po wymianie tego sprzegła

koszt nowego z wymiana to 500-600 zł

najprosciej zdiagnozowac to:

zapal auto najlepiej z rana (zimne pasek sztywny bedzie) i wyłącz klime i zobacz czy hałas ustał

nastepnie włącz klime i powinno być głosno

u mnie tak było

a dla pewnosci mozesz zawsze zdjac pasek klinowy ruszyc kółkiem sprezaki i zobaczysz a jak nie to zapal auto na chwile tez bedziesz słyszał

przy okazji naprawy zmien nowy pasek klinowy i sprawdz posostałe rolki jak zdejmiesz pasek czy nie sa luzne czy nie halasuja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz tego tak nie sprawdze bo do rozrzadu sie dobralem bo nowa pompa zaczeła przeciekac :kwasny:

wiem ze ta pokrywa na kole pasowym od sprezardki była luzno bo srubka sie odkreciła ale watpie zeby to to robiło a napinacz ma taki mały delikatny luzik jeszcze org audi ina

jak krece kołem od sprezarki tez nie słysze hałasu najgorsze jest to ze raz to halasuje a raz nie a przy zapaleniu auto robi to z przerwami np. 5s ciszy 5s stukania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie wy robicie te sprężarki że takie koszta? Już lepiej kupić używkę za 200-300zł :) Ja miałem tak samo z tym sprzęgłem klimy i dopiero wymiana tego sprzęgiełka pomogła, zapłaciłem 200zł :) A zdiagnozować łatwo, niech ktoś włączy klime a ty nasłuc**j czy to z kilimy:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe sprzęgło kosztuje ok. 250zł. żeby wymienić trzeba wyciągnąć sprężarkę więc trzeba spuścić czynnik z układu więc stąd taka cena zapewne. choć to i tak drogo, chyba że kolega coś jeszcze robił przy klimie. Można też dostać samą gumę która się uszkadza w sprzęgle (koszt ok 80-100PLN) i ją wymienić. Wtedy jednak należy rozwiercić nity mocujące starą gumę i przynitować nowy element. Jeśli jednak hałas powoduje łożysko to wtedy musisz wymienić całe sprzęgło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba naprawiłem problem ta osłona co tam była była nie przykrecona nie wypadła ale sruby nie było pojechałem na szrot odkreciłem taka srubke i u siebie przykreciłem narazie o dziwo cicho hmm watpie zeby ta osłona to robiła na sprzegle ale o dziwo cisza jest po jej przykreceniu :decayed: oby to byłooo too :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba było na jakiś stoper wkręcić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak powinno dzialać prawidlowo sprzęgło ? Powinno mieć jakis zakres ruchów, czy raczej sztywno powinno byc ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...