Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwna sprawa w 2,5tdi '98


citylodz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich:)

Jestem dość szczęsliwym posiadaczem A4 B5 2,5tdi 98 avant z Łodzi.

Samochód posiadam od niedawna przejechałem nim jakieś 500km:)

Moje problemy zaczęły się przed świetami majowymi.

Po przejechaniu ok 100km na autostradzie silnik zaczął poszarpywać, po 20km już całkowicie, zjechałem z autostady i po zatrzyamniu problemy z odpaleniem brak reakcji na gaz i chwilowe odżycie a potem mogiła, auto zostawiłem do poniedziałku jak stało.

W poniedziałek pojechałem z holem i... auto odpaliło bez zarzutu... przejechałem 25km do domu i znowu... tylko wolne obroty i tak na wolnych i na holu dojechałem do Łodzi.

Następnego dnia zdjąłem obudowę i zobaczyłem że jakiś ktoś lutował przewody od pompy i wyglądało to jakby był mocno pijany. Mimo to auto paliło i przez chwile działało.

Poprawiłem przewody, izolacje itp.

Efekt taki Auto zimne jeździ OK, 10min działania i tylko wolne obroty z poszarpywaniem brak reakcji na gaz

Błąd 1268 adjustment cośtam mojego vaga niestety nie stać na więcej:)

Proszę o pomoc w ustaleniu przyczyn

Człowiek ten co kiedyś "naprawiał" sterownik pompy, powiedział mi że pompa jest uszkodzona mechanicznie i mówił to poprzedniemu właścicielowi. A sterownik może mi naprawić na gwarancji ale to i tak starczy na max pare miesięcy.

Pomóżcie może znacie kogoś normalnego od pompy i sterownika bo jak mam wywalać 2000-3000zł to chociaż chciałbym wiedzieć że wydatek jest tego wart.

Troche mechanikuję ale niestety jest to mój pierwszy diesel i nigdy się nie zagłębiałem w pompy wtrysk.

Z góry dziękuję i napewno się odwdzięcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa wtryskowa jak nic prawdopodobnie będziesz musiał zrobić mechanikę pompy zobacz sobie nawet filmik z przyczynami takiej usterki i porównaj do swoich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa wtryskowa jak nic prawdopodobnie będziesz musiał zrobić mechanikę pompy zobacz sobie nawet filmik z przyczynami takiej usterki i porównaj do swoich :)

Dzięki za podpowiedź muszę do nich zadzwonić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak poszła naprawa i czy jesteś zadowolony z usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...