Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie można odpalić po wyłączeniu silnika.


RedruM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z moim a4 b5 2.5l tdi.

Od jakiegoś czasu borykam się z problemem w samochodzie. Gdy wyłącze samochód i po chwili chce odpalic ( np. na stacji benznowej ) to samochód nie odpala , nic się nie dzieje kontrolki normalnie się świecą , gasną i cisza nawet nic nie zawyje :P poczekam znów chwilke i rusza.

Dodam ,że niedawno miałem robioną skrzynie biegów automatyczną , nie wiem czy to nie ma jakiegoś znaczenia.

Immobiliser wygląda na wporządku , gaśnie ,nie miga.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słychać przekaźnika? Albo takiego delikatnego "pstryk"? Miałem tak i zawieszał się rozrusznik, właściwie automat w rozruszniku. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego dzwięku , totalnie nic. przekreca sie kluczyk to cisza totalna :D tez odrazu na rozrusznik bym stawiał , ale nawet lampki nie mrygają , jakiś spadek napięcia czy coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo kostka stacyjki. Sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak można kostkę stacyjki sprawdzić ?

Sorry , jestem amatorem ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kostki to sprawdź jak chodzi kluczyk . Czy nie za ciężko , czy odbija itp. Jeśli ok to sprawdź czy kabelki wszystkie siedzą na miejscu i żaden nie wisi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem dziś , że ma to związek ze skrzynią. Jeżeli w automacie pozwole "Dobić" (nie wiem jak sie to fachowo nazywa kiedy skrzynia blokuje koła) to wtedy zapala , a gdy najpierw zaciągnę ręczny i nie pozwole by "Dobiło" to wtedy nie można samochodu odpalić. Dodam jeszcze raz ,że miałem nie dawno wymieniony konwerter. W dodatku coś mi hałasuje na srodku samochodu to chyba tez z tą skrzynią zwiazanie , słychać uderzanie.. Najchetniej 5 l benzyny i to podpalic :P


Już znalazłem problem.

Problem jest w skrzyni biegów jak wrzucam na P (to trzeba mocno docisnąć) wtedy można odpalić bo tak on reaguje jakby ® było wrzucone i nie chce odpalić , tak samo odpala na N bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...