Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana rozrządu


.Spirit

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam spory dylemat odnośnie rozrządu w moim autku. Otóż byłem w ASO i według nich nie ma żadnego wpisu odnośnie wymiany rozrządu (przebieg 233 tyś, udokumentowany). Zajrzałem do paska i widać na nim spękania, napisy są takie niby białe, ale jakby już zbladłe (nie wiem jak bardzo białe są w nowym pasku). Niestety wymiana całego rozrządu z pompą wody to jakieś 1200 - 1400zł z robotą (według tego jak rozmawiałem z mechanikiem).
Aktualnie trochę krucho u mnie z kasą i zastanawiam się jak przeczekać ciężki okres. Zastanawiam się nad kolizyjnością tego silnika. Czy w przypadku pęknięcia paska, szlag trafi tłoki, prowadnice i wszystko inne? Czy może jednak ten silnik jest bezkolizyjny?
Ewentualnie wchodzi w grę wymiana samego paska? Ma to sens?

A może jest ktoś na forum, kto mógłby sprawdzić historię pojazdu po VIN? Bo akurat w ASO w Lublinie trafiłem na wyjątkowego gbura i do końca nie jestem pewny czy powiedział mi prawdę i czy w ogóle dobrze poszukał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi

Rozrząd musial byc robiony wcześniej , ja na twoim miejscu nie czekał bym ani chwili i wymienił 233 tys to juz najwyższa pora ... i oczywiście wymiana kompletna z pompa wody.

Jak pasek pęknie czeka cie remont silnika i to na pewno nie będą koszty rzędu 1tys pln

Edytowane przez Maszczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Rozrząd musial byc robiony wcześniej

Ciekawe tylko dlaczego nie ma o tym nic w ASO skoro poprzedni właściciel serwisował go własnie w ASO?

Chyba nic w takim razie nie wymyślę i muszę ten rozrząd zrobić :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest najbardziej czarny scenariusz w przypadku, gdy pęknąłby pasek? A4 B7 Benzyna 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komplet części w miare dobrej jakości dostaniesz do 600zl i wymiana średnio do 400 tylko nie w aso bo tam cie skasują za części jak i za wymiane. Raczej sam pasek z siebie niepeknie jak juz to albo pompa sie przytrze albo łożysko i wtedy pasek pęka. U siebie wymieniałem przy 200 tyś. i była to pierwsza wymiana pompa wody przy obracaniu palcami sie przycinała, a stan paska był w miare ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy części polecasz i co należy zakupić przy kompletnej wymianie. Benzyna 2,0 2005

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiej firmy polecacie zestawy? Bo na Allegro nawet za 244zł znalazłem, ale to chyba podejrzane..

E: Nie widziałem posta wyżej :).

Edytowane przez .Spirit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd te złodziejskie ceny?!?!?! Ponad tysiąc za rozrząd? U mnie z wymianą oleju,świec i częściami zapłaciłem około mniej. Jak chcesz dokładne ceny ile płaciłem to wieczorem napisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wymieniałem u siebie i taki zestaw miałem

Pasek rozrządu CONTITECH CT909 (121 ZŁ)

Rolka kierunkowa / prowadząca, pasek rozrządu INA 532 0714 10 (87 ZŁ)

Rolka napinająca paska rozrządu SNR GT357.48 (187 ZŁ)

Pompa Wody HEPU P 545 (220 zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa wody Rouvil -120zl

Rolka napijająca SKF - 170zł

Napinacz hydrauliczny wraz z rolką prowadzacą Febi - 180

Pasek rozrządu Gates- 80zł

i przy okazji pasek osprzetu Gates - 50zl

Tylko niewiem czy nierezygnowali juz w nowszych modelach z napinacza hydraulicznego i wymienia sie sama rolke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem założony hydrauliczny ale zmieniłem na zwykły. Dzwoniłem do serwisu i stwierdzili że można zamiennie. Będę w domu to napiszę ile płaciłem. Ale pamiętam że za robotę chyba mnie wyszło 200-250zł(rozrząd,olej i świece).

Pompa wody DOL A185 158zł

Zestaw rozrządu na pierwszy montaż INA(pasek,rolki itd) 379zł

Świece 4sztuki 99zł

Razem na fakturze trochę ponad 630zł. Płacił i tak mniej bo u brata brałem a fakturę wystawił na normalne kwoty. Do tego robota mechanika 200-250zł i gdzie tu macie takie złodziejskie kwoty na ponad 1000zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat robi w częściach i sam ma też audi tylko B5 i mi polecił ten zestaw właśnie :) Z ciekawości byłem w sklepie i sprzedawca zaproponował mi podobny zestaw tylko z inną pompą i tam cena była około 700 parę złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi

Ja bym bral zestaw jak mowi error ale z paskiem CONTITECH i bedzie Pan zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem kilka zestawów z Inter Cars (nie wiem czy oni nie mają wygórowanych cen, bo części, o których pisze error są o wiele droższe u nich).

Zestaw 1: http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3235223118310-EVR56364712-O18398-rozrzad-kpl-+pasek--rolka--pompa-cieczy.htmlrazem 616 zł.

lub

Zestaw 2: http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3219211418200-CT_909_K10-O18398-rozrzad-kpl-+pasek--rolka.html+ http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3021303317180-FE24358-O18398-pompa-cieczy-chlodzacej.html razem 550zł.

Który jest lepszy? W ogóle nadają się te zestawy, czy lipa straszna? A może polecicie coś z tego Inter Carsu? Byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego za ok 435 zł masz oryginał, ostatnio kupowałem 315zł rozrząd oraz 120zł pompa w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dziwne bo ja pytałem w serwisie i wyszło ponad 800zł. Wstawiłbym fakturę jakbym wiedział gdzie tu się dodaje pliki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co polecacie? Co jest najtwarlsze. INA, skf, Gates?

Wszystko dobre tylko pompy SKF niezakładaj podobno duze reklamacje.

Kolego za ok 435 zł masz oryginał, ostatnio kupowałem 315zł rozrząd oraz 120zł

Chyba jakaś wietrzenie magazynów było w tym aso, prawie jak media markt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...