Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Padnięty akumulator


majkel20

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam taki problem. Jak co sobotę wziąłem się za mycie auta. Zawsze myję auto z włączonym radiem w środku, przy osuszaniu otwieram drzwi i słucham sobie. Umyłem auto, poodkurzałem w środku (całość trwała max 2h), wsiadam, chcę odpalać i.... i d*pa, brak prądu. Rozrusznik próbował zrobić pół obrotu i dalej nie wydolił. Otwieram maskę, chcę podładować aku, trochę wody na nim było (ale zawsze trochę wody się zbierało po myciu), podpinam prostownik i nie chce ładować. Podpinam prostownik pod drugie auto, ładuje bez problemu. Przekładam aku z innego auta, odpala bez problemu. Wniosek - padnięty akumulator. Akumulator ma 4,5roku, nigdy z nim nie było problemu, nigdy nie musiał być ładowany. Codziennie auto przejeżdża min 40km, więc odpowiednią ilość ładowania myślę, że ma zapewnioną. Napięcie mierzone na aku ok.13V. Czy da się go jakoś jeszcze uratować czy raczej już złom? Dziwi mnie tylko że tak wyzionął ducha z dnia na dzień, bez żadnych oznak, zawsze przy wymianie aku w poprzednich samochodach to było widać że już nie trzyma tak jak powinien.

Obecne aku to Centra Fututra 77ah. Dodam, że na nim jest takie oczko, dzięki któremu można sprawdzić stan naładowania aku, oczko jest zielone, więc teoretycznie ok. Jeśli aku do wymiany to brać takiego samego czy może jednak Varta lub Bosch lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni akumulator jaki miałem to był właśnie Centra Futura. Działał 2 lata. Też z dnia na dzień szlak go trafił, bez jakiś szczególnych oznak. Podjechałem do serwisu, żeby mi go sprawdzili, ale mechanik powiedział, że nie ma sensu nawet podładowywać, bo aku już się nie nadaje. Kupiłem Boscha S4 i od 3 lat jak na razie wszystko ok :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i tak szmelce, polecam westa forse na płytach wapiennych, z tańszych westa fireball. 6 letni aku w dieslu każda zima bez ładowania odpala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie aku Boscha to wcale nie szmelc, bo u mnie sprawuje się bardzo dobrze bez względu na porę roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam westa forse na płytach wapiennych

Jeśli te "płyty wapienne" miały zachęcić kogokolwiek do zakupu właśnie tego akumulatora, to muszę Cię zmartwić, bo w obecnej chwili nie produkuje się kwasowo-ołowiowych akumulatorów rozruchowych bez dodatku wapnia. Nawet najtańsze akumulatory nie są już produkowane na samym antymonie. Trzy główne sposoby produkcji opierają się na:

1. technologii hybrydowej ( ołów z dodatkiem wapnia i antymonu )

2. technologii wapniowej ( ołów z dodatkiem wapnia )

3. technologii wapniowo-srebrowej ( ołów z dodatkiem wapnia i srebra ).

Gwoli ścisłości Westa Forse to akumulator zbudowany w oparciu o technologię wapniową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam westa forse na płytach wapiennych

Jeśli te "płyty wapienne" miały zachęcić kogokolwiek do zakupu właśnie tego akumulatora, to muszę Cię zmartwić, bo w obecnej chwili nie produkuje się kwasowo-ołowiowych akumulatorów rozruchowych bez dodatku wapnia. Nawet najtańsze akumulatory nie są już produkowane na samym antymonie. Trzy główne sposoby produkcji opierają się na:

1. technologii hybrydowej ( ołów z dodatkiem wapnia i antymonu )

2. technologii wapniowej ( ołów z dodatkiem wapnia )

3. technologii wapniowo-srebrowej ( ołów z dodatkiem wapnia i srebra ).

Gwoli ścisłości Westa Forse to akumulator zbudowany w oparciu o technologię wapniową.

Widzę, że kolega wie o czym pisze to sparafrazuję znane powiedzenie "jak żyć" na pytanie jaki akumulator kupić?

Jakich producentów akumulatorów i jakie typy/serie warto kupować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest pytanie z typu jakie auto kupić, podjedzie trzech typów, każdy innym pojazdem i każdy będzie twierdził, że ma najlepszy.

IMO ( podkreślam - moje subiektywne zdanie ) klasyfikacja producentów ( mam tu na myśli produkty markowe ) z ostatnich 3 pełnych lat kalendarzowych, biorąc pod uwagę kilka relacji np.:

-ilość zasadnych reklamacji-ilośc sprzedanych sztuk;

-ilość reklamacji ogółem-ilośc sprzedanych sztuk;

-ilość zużytych ( bez wady fabrycznej ) sztuk przed końcem okresu gwarancji-ilośc sprzedanych sztuk

1. Fiamm

2. Banner

3 cała reszta

Klasyfikacja w oparciu o ilości dochodzące do 20.000 sztuk rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest pytanie z typu jakie auto kupić, podjedzie trzech typów, każdy innym pojazdem i każdy będzie twierdził, że ma najlepszy.

IMO ( podkreślam - moje subiektywne zdanie ) klasyfikacja producentów ( mam tu na myśli produkty markowe ) z ostatnich 3 pełnych lat kalendarzowych, biorąc pod uwagę kilka relacji np.:

-ilość zasadnych reklamacji-ilośc sprzedanych sztuk;

-ilość reklamacji ogółem-ilośc sprzedanych sztuk;

-ilość zużytych ( bez wady fabrycznej ) sztuk przed końcem okresu gwarancji-ilośc sprzedanych sztuk

1. Fiamm

2. Banner

3 cała reszta

Klasyfikacja w oparciu o ilości dochodzące do 20.000 sztuk rocznie.

:thumbup1: To mi wystarczy, wiem wszystko.

Wiadomo, że każdy wybór w życiu obarczony jest jakimś ryzykiem, ale każde ryzyko można minimalizować poprzez właściwy research - a w tym temacie dzięki takim osobom jak Ty :thumbup1: i w razie awarii nikt Cię nie będzie ścigał, gdy kupi aku i ten akurat się wysypie, bo produkcja masowa ma swoje prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat do kosza, zamówiona Varta 77Ah, czekam na kuriera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po przekręceniu kluczyka nawet kontrolki się nie zapalają. Nic się również nie dzieje gdy próbuje go odpalić za pomocą kabli rozruchowych.

Pytanie czy to awaria akumulatora czy może coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...