Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pytanie o rozrząd


kozak21.12

Rekomendowane odpowiedzi

nie do końca jest pasek ale i pod pokrywą zaworów znajduje się też łańcuch łączący dwa wałki rozrządu oraz ten felerny napinacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pytał o rozrząd a więc jest na pasku co do łańcucha to jest z tyłu silnika i spina wałki .Więc nie mieszajmy koledze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jest to również część eksploatacyjna wchodząca w skład rozrządu która przy wyższym przebiegu +220 000 nadaje się do wymiany a tak kolega żyje w przekonaniu że ma tylko pasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak nie dochodza zadne niepokojące odgłosy z tyłu silnika , nie słychać łańcucha to nic się nie robi nawet przy przebiegu 220 tyś .Te podzespoły wymienia się jak dają o sobie znać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę sie podpiąć? Mam pytanko odnośnie rozrzadku 1.8T quatro 2005 po ile km powinno wymienić sie oryginalny rozarzad? pare dni temu kupiłem auto i mam przejechane 115 tys udokumentowanego przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różne źródła mówią że po 120 000 inne że po 180 000 jeszcze inny że po 200 000 ja powiem ci że dla własnego spokoju nie zwlekał bym z wymianą ani chwili. Gdyż od daty produkcji samochodu minęło już 10 lat a wiek paska też ma znaczenie ponieważ może mieć nawet przejechane 10 000km a rozleci się ze starości a nie przez przebieg. Lepiej wydać te pare stówek i mieć spokój przy okazji mechanik oceni stan innych podzespołów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę sie podpiąć? Mam pytanko odnośnie rozrzadku 1.8T quatro 2005 po ile km powinno wymienić sie oryginalny rozarzad? pare dni temu kupiłem auto i mam przejechane 115 tys udokumentowanego przebiegu.

Wymienia się co 180 tyś ale ze względu już na lata jakie auto ma powinieneś zrobić to jak najszybciej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymień pasek jeśli łańcuszek nie hałasuje to nic tam nie rób średnio łańcuch wytrzymuje do 200 000km ale to zależy od użytkowania i oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej b7 wymieniałem po 131 tkm ze względu na wiek (po 8.5roku) to na pasku były jeszcze widoczne napisy tyle co zaczynał się tak jakby rozwarstwiać w jednym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pasku nie ma co oszczędzać bo jak się urwie to w najlepszym przypadku głowica do wymiany a w najgorszym pół silnika. Przy okazji rozrządu wymieniamy pompę wody. Łańcuszek jeżeli nie hałasuje to zostawić w spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...