Warunki gwarancji na nadwozie

countryFan

Witajcie,

Mam pytanie czy ktoś się orientuje, jakie są warunki utrzymania ciągłości gwarancji na perforację nadwozia - moje auto cały czas było serwisowane w ASO w DE więc powinno taką gwarancję mieć, czy nadal mam serwisować w ASO, czy może tylko podjechać na przegląd stanu powłoki do ASO a serwisować mogę w serwisie specjalizującym się w Audi?

Dzięki za podpowiedzi,

Auto z 2006 roku a mamy teraz 2015.

Myślisz że gwarancja fabryczna jeszcze obowiązuje ???

Auto z 2006 roku a mamy teraz 2015.

Myślisz że gwarancja fabryczna jeszcze obowiązuje ???

Skoro producent daje 12 lat gwarancji na perforację i spełnione są wszystkie warunki to czemu miałaby nie obowiązywać?

Dlatego pytam czy ktoś się orientuje jakie są te warunki?

Ja czytając warunki gwaracji na w/w zapytanie , stoi w którymś punkcie o gwarancji na perforacje nadzwozia. Mówi ona tak o serwisowaniu samochodu tylko w ASO, lecz musi byc systematyczna kontrola rownież przez stacje ASO stanu nadwozia czyt. Lakieru. Nie jest to jednoznaczne ze zrobionym serwisem. Najlepiej podjechać i może zapytać w Audi. Na pewno gdybys był 1szym właścicielem i w tym salonie kupiłbyś ten samochod może byś miał łatwiejszą drogę.

Podjadę do ASO bo i tak muszę parę rzeczy kupić wezmę więc książkę serwisową (choć i tak po VINie mają całą historię) i pogadam w serwisie. Ciekaw jestem co mi powiedzą.

Kilka lat zawodowo byłem związany z Oplem i tam nie było problemu który właściciel, ważne było czy były robione przeglądy powłoki lakierniczej, a później GM połączył przeglądy okresowe z przeglądami nadwozia i trzeba było robić przeglądy okresowe wraz z przeglądem powłoki. To było wystarczające do utrzymania gwarancji. Zobaczymy jak w Audi.

I jak dowiedziałeś sie czegoś ciekawego w ASO?

Będę w sobotę, bo mam trochę części zamówionych to od razu pójdę do serwisu porozmawiać. Dam znać czego się dowiedziałem.

No jasne, czekam! Dowiaduj się , bo może mi się jakies malowanko trafi jeżeli gwarancje Ci uznają. :)

Byłem w sobotę i rozmawiałem z doradcą serwisowym. Sprawa wygląda tak, że mam gwarancję na auto bo samochód był regularnie serwisowany w ASO i jest książka serwisowa z wpisami - zgadza się z bazą serwisową. Warunkiem utrzymania gwarancji jest regularne serwisowanie w ASO samochodu, a więc przede wszystkim wykonywanie przeglądów co 30kkm lub okres czasowy (chyba 2 lata? ). W zakres czynności przeglądów wchodzi również sprawdzenie stanu powłoki blacharsko - lakierniczej. Koszt podstawowego przeglądu okresowego to ok 1200zł (z olejem Castrol Longlife :facepalm: - cena w Auto Special Kraków), doradca wspomniał też o wymianie rozrządu (orientacyjny koszt częsci + robocizna 2200zł :naughty: ) - choć nie wiem czy jego wymiana w ASO jest konieczna do utrzymania gwarancji na perforację nadwozia (na zdrowy rozum nie powinna ale kto ich tam wie).

Odswieże temat. Czy ktokolwiek orientuje się jak to jest z tą gwarancja nadwozia? Gwarancja 12 lat jest na perforację. Byłem w Olsztynie i mi wyszedł kierownik działu serwisowego i powiedział ze musi być rdza od środka ;)) nie do końca rozumiem taka wypowiedz. Prawy błotnik miałem juz De wymieniany i znowu wokół kierunku ma rdzę. A lewy tez na rancie ma. Czy ktokolwiek kiedyś skorzystał z gwarancji na nadwozie? Lub może poleci serwis który uznaje gwarancje bo samochód ma książkę serwisowa do końca w De?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wydaje mi się, że jeżeli gwarancja obowiązuje, to wystarczy zgłosić naprawę i jeżeli są purchle to mają naprawiać. Potem Ci ktoś powie, że czekałeś aż dziury wypadną, a powinno się zgłaszać od razu zauważone ślady korozji.

(taka procedura jak powyżej opisałem obowiązuje w Oplu)

IMO chcieli Cię spuścić po brzytwie, bo to sprawa uznaniowa serwisu. Podejrzewam, że jakbyś pojechał z tym do serwisu w DE to od razu by to naprawiali. Tu jest Polska.

Szkoda, że nie wypowie się nikt z ASO (nie ma ludzi na forum którzy pracują w ASO?).

EDIT: A może zrób zdjęcia, wyślij do Audi Polska z VINem samochodu i zapytaniem czy to podlega pod gwarancję bo Ci odmówili naprawy w ASO. Jeżeli gwarancja na auto obowiązuje to powinni Ci coś odpisać i skierować do jakiegoś ASO na naprawę.

Edytowane przez countryFan

(taka procedura jak powyżej opisałem obowiązuje w Oplu)

No na forum nie znalazłem nic na temat gwarancji. Albo nikt nie korzysta bo nie wie ze ma gwarancje. Albo właśnie nie chce mu sie szarpać i woli zapłacić i sam zrobić. A ludzi na forum z zardzewiałym brzegiem przednich nadkoli jest mnóstwo. U mnie w mieście "fachowiec" z audi nawet nie wyszedł zobaczyć samochód. ;/

(taka procedura jak powyżej opisałem obowiązuje w Oplu)

To może spróbuj uderzyć od innego ASO albo zgłosić do Audi Polska.

ZCTP ludzie z Forum Laguny jeździli do Niemiec na naprawy ESP bo polskie ASO olewały klientów, a Niemcy robili to od ręki. Może analogicznie trzeba postąpić z blacharką w A4?

Gwarancja taka nie obejmuje rdzy pojawiającej się w zakamarkach.

OK, tylko skoro w kilkuletnich autach w DE potrafili wymieniać błotniki, lakierować klapy i inne elementy (a przecież w tak krótkim czasie nie mogły być skorodowane na wskroś) to moim zdaniem jest to kwestia interpretacji serwisu i/lub centrali co podlega pod naprawę.

Poniżej link do zarchiwizowanej strony www z ogłoszeniem gdzie Niemiec wpisał co było robione na gwarancji (w 7 letnim aucie wymienione były oba przednie błotniki, lakierowane drzwi pod listwami, klapa tylna i coś naprawiane z podwoziem)

Gwarancja taka nie obejmuje rdzy pojawiającej się w zakamarkach.

Dokładnie!! Moje auto z2006 roku w 2012 roku miało wymieniany błotnik prawy w audi (wpis w VIN). I nie wierze ze miał dziurę na wylot tak szybko. Poprostu w PL każdy kombinuje. W De wymieniłby bez gadania. No i tak myśle podróż do Niemiec albo do innego Aso to czas i pieniądze i chyba sam to zrobię ;(