Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Pęknięta rurka odmy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, na zdjęciu oznaczyłem na czerwono rurkę, która popękała i przez to silnik łapie lewe powietrze i wyskakuję check engine... Czy ktoś miał podobny problem i podpowie jak to rozwiązać? Ewentualnie czym można zastąpić tę rurkę? Polecicie jakiś zamiennik lub cokolwiek? W ASO zaśpiewali mi 189zł... To jest ta rurka co idzie od czwórnika.

rurka-oznaczona.jpg

Edytowane przez PistoN116

Opublikowano

To jest odma, zakonczona gruszka przy podstawie filtra oleju. Jedz do ASO i kup oryginal, wszystkie uzywki co sa na allegro szybko popekaja jak twoja. Raz wydasz wiecej kasy a problem na zawsze bedzie rozwiazany.

Opublikowano
  • Autor

A powiedz czy ta odma faktycznie kosztuje prawie 200zł? Nie można zastąpić tylko tej popękanej rurki jakimś zamiennikiem? Może jakimś wężem olejoodpornym?

Opublikowano

tak faktycznie kosztuje prawie 200zl , na allegro chyba po 170zl widzialem. Mozesz zakladac co tylko chcesz bo to tylko zwykla rurka , ale jak juz cos robic to robic dobrze . Sa tam kiepskie warunki bo jest i olej i wysoka temperatura. Jak nie masz kasy to mozesz cos pokabinowac, ale predzej czy pozniej i tak kupisz ta odme.

Opublikowano

A może jakaś koszulka termokurczliwa by się sprawdziła.

Zdjąć rurkę, wymyć, wysuszyć, miejsce łączenia taśmą jakąś dobrą przejechać i na to koszulka ze sklepu elektrycznego. Ja myślę że warto spróbować. 200 zł drogą nie chodzi [emoji14]

Opublikowano

Z termokurczliwą można zaryzykować . Będzie o wiele lepsza od izolacjia bo, ta pod wpływem temperatury się okleja.

Opublikowano

A jak się sprawdzi to polecisz na forum i będziemy stosować :) tylko delikatnie podgrzewaj [emoji14]

Opublikowano

kolego nie kupuj zamienników itd. W ASO 200 zł odma ta gruszka kosztuje a sam czwórnik odmy kosztuje 45 -50 zł. pozdroo

Opublikowano

ta tasma izolacyjna to lipa lepiej jak juz kleisz tasma ta kup tasme parciana.

Opublikowano
  • Autor

Ta taśma to już spuścizna po poprzedniku hehe

Opublikowano

Na forum a6 ktoś robił termokurczliwą i pisze że zadowolony. Ja u siebie będę zakładał wąż olejoodporny ale mam inną odmę..

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

ja nazywa sie ta rurka która znajduje sie powyzej zaznaczonerj rurki bo u mnie jest brak tej czesci :)

Opublikowano

czwornik odmy 06B103235G

Opublikowano
  • Autor

Odma wymieniona na nową z ASO. Mechanik miał trochę zabawy w wstawieniem nowej bo jest tam mało miejsca, a odkręcił tylko alternator;)

Niestety klejenie tej odmy raczej nic nie da, tak myslę bo moja w dolnej części była już całkowicie popękana. Może koszulka termokurczliwa coś zdziała ale to tylko przy małych pęknięciach.

Pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.