Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[A4 B5 1.8T AEB] nie odpala jak postoi na słońcu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Mam taki problem od zeszłego roku, który powrócił w tym roku z nastaniem słonecznych dni.

Rano jak jest chłodno - odpala super.

Jak auto postoi na słońcu i jest temp powietrza powyżej 25 st C to bardzo długo kręci i nie chce odpalić. Po około 10-15 sek. kręcenia w końcu z łaską odpali. Trochę pomaga przy tym dodanie gazu...

Z końcem zeszłego lata problem ustąpił i niestety w tym roku powrócił.

Zaskakujące jest to, że po długiej jeździe gdy jest gorący silnik i na chwilę się go zgasi, to już z ponownym odpaleniem nie ma żadnego problemu...

Żadnych błędów na kompie nie pokazuje. Wymienione świece, wszystkie cewki i moduł zapłonowy. Immo wycięte (tradycyjny problem z komunikacją z transponderem był).

Pomocy...

Edytowane przez jan naj

Opublikowano

Czujnik położenia wału korbowego prawdopodobnie.

Gaśnie ci podczas jazdy ?

Opublikowano

Masz lpg?

Opublikowano

Hej. Witaj w klubie u mnie było podobnie. Wymiana czujnika położenia wału ,czujników temperatury tego z tyłu bloku silnika i przy chłodnicy. Na razie jest ok .

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/313215-czujnik-polozenia-walu-aeb-demontaz/#entry4425500

Opublikowano
  • Autor

Mam lpg (STAG4). Na lpg zrobione 90 tys. km.

Podczas jazdy nigdy nie zgasł.
W takim razie zacznę zabawę od czujnika wału i czujników temp. Dam znać czy będzie poprawa - ale to wymaga wyższych niż teraz temperatur...

Edytowane przez jan naj

Opublikowano

jak masz jakiś program typu vag itp możesz podejrzec jakie temp. pokazuje czujnik nie kupuj nic na pałe szkoda kasy


można tez podejrzec np. na panelu klimatronika jaką aktualnie masz temp bo ta nadesce jest troszkę inna niż ta którą czujnik podaje na komp.

Opublikowano

Wiadomo czujnik trzeba posprawdzać przed wymianą , oporność , uszkodzenia mechaniczne , przetarcia etc ....Dla przykładu czujnik temperatury który montowany jest z tyłu bloku silnika był po prostu pęknięty. Pewnie ze starości

Opublikowano

Wierzcie lub nie, ale miałem dokładnie takie same objawy przy walniętej kopułce. Prześwietliłem rozrząd, wymieniłem w/w czujniki i dopiero kopułka załatwiła sprawę, była popalona i ogólnie w kiepskiej kondycji.
Nie znam 1.8T, nie wiem czy tam jest kopułka czy jakiś inny rozdzielacz zapłonu, ale tam też warto zajrzeć

Opublikowano

W tym silniku są cewki na każdym cylindrze :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.