Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8 TFSI Nierówna praca silnika Trzęsie


luki2304

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Może ktoś ma pomysł co jest tego przyczyną,mianowicie...Wczoraj auto chodziło normalnie byłem w mieście, wróciłem i wszystko było ok,auto postało całą noc.Dziś odpalając rano zaczęło dziwnie chodzić,silnik pracuje nierówno na niskich obrotach, ciężko pali i trzęsie,po zwiększeniu obrotów to ustaje,po przejechaniu kilku kilometrów zapaliły się kontrolki,czy ktoś wie w czym może być problem ?

6a709dbf996ebf2bm.jpg

f0ca76c5e0912f4dm.jpg

Filmik: http://przeklej.org/file/78tpvK/20150524.123720.mp4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, komunikaty, które Ci się wyświetlają dotyczą kontroli trakcji i hamulca ręcznego. Raczej niewiele ma to wspólnego z nierówną pracą silnika. Raczej gdzieś wlazł jakiś gremlin, który nawywalał błędów w różnych sterownikach. Bez odczytania błędów kabelkiem niewiele da się wywnioskować. Masz dostęp do VCDS?

Zobacz co mnie spotkało pewnego razu, objawy z grubsza podobne: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/256152-silnik-przerywa-po-depnieciu-gazu-rozpoznane-wypadanie-zaplonow/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewałem mojego kota,który lubi sb posiedzieć przy ciepłym silniku ☺

Wieczorem może,znajomy wpadnie i się podepnie ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak się czegoś dowiesz - informacja może być przydatna dla potomnych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje,że to będzie jakaś drobnostka ☺

Niestety wymiana cewek nic nie dała, auto na lawecie przejedzie się do mechanika

Samochód u mechanika,prawdopodobnie przeskoczył łańcuszek wie ktoś jakie mogą być z grubsza koszty naprawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy ile przeskoczył i jakich narobił szkód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję awarii.

Czyli z tą wymianą łańcucha to jednak nie taka bujda i trzeba się ogarniać. Jakie masz oznaczenie silnika i jaki przebieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno do jakiegoś czasu były mątowane słabe łańcuszki i była jakaś akcja że je wymieniali,byłem na serwisie 2 mies temu i pani nic nie wspomniała o takim czymś.Jeszcze jest możliwość jeśli zawór ustawił się pod kątem, że został uszkodzony tłok...ehh tylko się za głowę złapać i patrzeć jak portfel się kurczy przebieg 165tyś. CABB albo CDHB

Edytowane przez luki2304
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak pogięte zawory to koszta rosną, zrzutka głowicy, wymiana zaworów, uszczelek, znam ból przerabiałem temat u siebie w poprzednim aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha zapytałem nawet w aso o nowy silnik,golutki silnik to jakieś 34tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie drogo,3/4 ceny mojego samochodu

Jutro wieczorem będę wiedział dokładny stan szkód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie drogo,3/4 ceny mojego samochodu

Jutro wieczorem będę wiedział dokładny stan szkód

Miałem na myśli że jak na ASO to nie drogo :wink: 2.0TFSI kosztuje coś koło 12tyś € (48tyś PLN) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo...Dobra nie ma co rozmyślać i zapeszac,jutro będę wiedział co i jak to dam znać jakie szkody wyrządziła ta moja głupota :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie szkody wyrządziła ta moja głupota

Głupota? Przecież nic nie zrobiłeś. Złośliwość rzeczy martwych i nieżyciowość producenta, który nie opisuje że łańcuch mimo wszystko trzeba co jakiś czas wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak,ale kupiłem go rok temu,z pół roku już ciekła trochę pompa wody,można było wydać trochę i wszystko dokładnie sprawdzić możliwe że za kilkaset złotych oszczędził bym kilka tysięcy :)No nic pozostaje modlitwą i trzymanie kciuków o jak najmniejsze szkody haha :)

Edytowane przez luki2304
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieści niezbyt ciekawe,mianowicie zawory pogiete,wszystkie do wymiany,łańcuszek do wymiany,pompa wody do wymiany,dekiel do wymiany (łańcuszek go przetarł) przy okazji wymiana uszczelki pod głowicą i planowanie głowicy.Jednym słowem szykuje się nie mały wydatek,ale pocieszam się tym ,że mogło być gorzej i przynajmniej będę już spokojny na jakiś czas.Wszystko gotowe już do złożenia czekamy tylko na uszczelkę ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...