Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wymiana z manualna na automat :)


achmed

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ja troszkę tak swap skrzyni ale w drugą stronę;) narazie czysto teoretycznie ponieważ mam auto b5 Avant po lifcie z silnikiem afn i zastanawiałem się nad wymianą manualną na automat z przyczn wygody słyszałem ze jak już to tylko tiptronic bo multi to porażka chyba ze jest jeszcze jakaś inna opcja co potrzeba do takiego swapa i jaki może być orientacyjny koszt bez robocizny a i najważniejsze auto jest fwd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki z tym że chciałem się dowiedzieć który jak już automat szukać i zakładać jak często pojawiają się jego awarię i jakie są koszta naprawy co ile kilometrów średnio trzeba jej dokonać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie opcja bez sensu tym bardziej w b5. Lepiej sprzedać i kupić w automacie tym bardziej że taniej znajdziesz. Robiłem przekładkę w drugą stronę także łatwiej, gdybym miał robić z powrotem wolał bym sprzedać i kupić drugie. Więcej kombinacji z elektryka,a i auto w automacie musi mieć przynajmniej 150KM inaczej muli strasznie. Co do kosztów napraw tego Ci nikt nie powie, zależy na jaką skrzynię trafisz, ale wymiana oleju, filtrów myślę ok. 700zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony polecam automat tiptronic, mam taki u siebie i przy przebiegu 250 tys. nie ma najmniejszych problemów, kolega ma taką samą skrzynię i przebieg 500 tys. też bez problemów, jedyne co to obowiązkowa wymiana oleju co 60 tys. A co do kosztów naprawy to kiedyś słyszałem że ogólnie to bardzo podobne z tą różnicą że automat mniej awaryjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś potrzebował części to mam, właśnie odebrałem auto po przekladce na manual więc wszystko co potrzebne do automata to mam nawet mogę oddać 2 skrzynie biegów automatyczne jedna mocniej uszkodzona a w drugiej do wymiany sterownik hydlauliczny reszta ok i zalana nowym olejem ;-) za obie skrzynie 100zł aha są z modelu A4 B5 96r 1,8 benzyna bez turbo i skrzynia zwykła nie tiptronic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...