Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.6 ADP Rozrząd - pompa wody?


emceee

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano wszystkim! Mam pewne pytanko, a pośrednio to mój znajomy. Mianowicie kiedyś miałem Audi a4 b5 1.6 z silniczkiem ADP. Taką samą kupił koleżka. No i chce powymieniać kilka rzeczy w tym rozrząd. Ja wymieniałem kompecik a on kupił zestawik rolke + napinacz + pasek. Napinacza by nie kupił, ale nie wiadomo kiedy był zmieniany i lepiej nie ryzykować :D

Ale nie kupił pompy wody, bo mechanior mu powiedział, że nie czepiałby się tej pompy jak nic nie cieknie i wszystko pracuje jak należy, gdyż miał przypadki, że stara pompa latała dłużej niż nóweczka robiona przy rozrządzie. Jakie jest Wasze zdanie? Wymieniać sprawną pompę, która pracuje na osobnym pasku, czy posłuchać mechaniora i zostawić?

Edytowane przez emceee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to bym wymienił za jednym rozkrecaniem by było a poza tym pompa wody nie jest droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem do swojej pompę wody ponieważ miałem wymieniany rozrząd, ale mi polecili nie wymieniać jeśli ta śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa wody nie jest napedzana paskiem rozrzadu wiec mozna ja wymienic w kazdej chwili. Jesli nie chuczy i nie cieknie ja bym zostawił moja ori wytrzymala 300tys km poczy zaczeła szumiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinam pod temat :) Jakiej firmy byście polecili pompę wodną z swego doświadczenia ;) ?? oczywiście ADP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa wody nie jest napedzana paskiem rozrzadu wiec mozna ja wymienic w kazdej chwili. Jesli nie chuczy i nie cieknie ja bym zostawił moja ori wytrzymala 300tys km poczy zaczeła szumiec.

Chodziło mi o to by przy zmianie pompy wody nie rozkręcać znów całego przodu.

dzieki a jaki koszt takiej pompy :)

Koszt ~ 50zl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałwem pompę wody w tamtym roku. Kosztawała mnie coś ok 100zł firmy Ruville czy jakoś tak. Smiga do dzisiaj bez szumów i wycieków. Ori pompa, którą wykręciłem nie ciekła i była sprawna, bez szumów, ale jak wziąłem ją do ręki to łożysko wydawało się miało lekkie luzy i pewnie w niedługim czasie i tak bym musiał ją wymienic. Moja rada: jak mamy przód rozkręcony to wymieniać wszystko żeby się później nie wkurzać i nie rozkręcać wszystkiego 2gi raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...