Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] 1.9 TDI - kąt wtrysku po raz kolejny


przemtor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

tematów o kącie wtrysku mnóstwo ale ja szukam odpowiedzi na konkretną kwestię. W ostatnich dniach zrobiło się trochę chłodniej i mój tolek zaczął strasznie cieżko zapalać przy temperaturach 5-7 stopni po nocy. I zapala jakby nie równo na każdym garku. Pierwsza myśl - świeczki. Ale świeczki niby nie grzeją w takim zakresie temperatur. Zapiąłem więc vaga aby sprawdzić kąt wtrysku. No i co - niby OK. 54-60 w 000 w MB. W BS wartość 44-47 czyli niby też w miarę przyzwoicie. Ale pomyślałem chwilę, rzuciłem okiem na ostatnie logi robione z 2 miesiace temu i widzę, że wartości dla MB się nie zmieniły. Za to wartość w BS miałem ustawioną wcześniej na ponad 50. Czyli nastawnik sam zmienił wartość kąta w nastawach podstawowych? I jeszcze jedno pytanie - niechcący wyłączyłem motor przy zapiętym vagu. Jak załaczyłem zapłon po chwili to wartosć kąta w grupie 000 pokazała się 38. Co oznacza ta wartość przy załączonym zapłonie ale nie pracujacym motorze? :mysli: Bo 38 do dość mocno opóżniony kąt.

uzupełnij profil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastawnik nie zmienia statycznego kąta wyprzedzenia wtrysku... nic nie powinno go zmieniac w Basic Settings...

Owszem wartosc moze spaść np. ze wzgledu na wyciagajacy sie pasek rozrzadu... aczkolwiek nie powinna..

Sprawdz czy VP jest dobrze dokrecona...

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, no właśnie. A co oznacza wartość kąta przy włączonym zapłonie ale zgaszonym motorze?

ps. czyżby pasek już mi się wyciągnął po 8 tysiącach od wymainy :mysli: No sprawdzę jeszcze faktycznie czy koło pompy się nie poluzowało.

ps. powiedzcie mi jeszce jak to jest w końcu z tymi świeczkami. Przy jakiej temperaturze grzeją? Bo kontrolka zapala sie na ułamek sekundy chyba zawsze nawet jak świecie nie grzeją :mysli: Bo dziś po nocy ( u nas 6 stopni) znowu cieżko załechatał i chwilę nierówno chodził (objaw jakby nierówno garki zapalały)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...