Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne objawy przy włączeniu klimy


kkrzysiekk555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Panowie mam pytanie, jak włączam klime (Wersja klimatronic) to po włączeniu się sprężarki mam dziwne drgania na pedale hamulca i sprzęgła, delikatne bardzo ale są. Słychać też lekki pisk z pod maski co jakiś czas. dodam, ze paski były wimieniane niedawno tak, ze na pewno się nic nie ślizga. Klima chłodzi pięknie nic się nie dzieje ale czy to normalne czy coś juz nawala??? Samochód jedzie ok, różnica na klimie czy bez prawie nie zauważalna na mocy.

Pozdrawiam:)

Edytowane przez kkrzysiekk555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężarka się załącza i dostaje obciążenie. Np u mnie, jak włączę klimę na wolnych obrotach, to silnik przez ułamek sekundy, spadają obroty, i czuć że samochód drży. Jak wyłączam klimę, drżenie ustępuje. Czy ma tak być, chętnie się tego dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne że obroty spadną ale później będą trochę wyższe niż bez klimy bo pracuje pod obciążeniem i w każdym samochodzie jak miałem było odczuwalne ze klima jest załączona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza była Cordoba 14 czy 16 po włączeniu klimy na wolnych obrotach gasła. [emoji12]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt lekko dygnie wskazówka obrotomierza ale to jest minimalnie a potem podnosi się może z 2mm wyżej, bardziej martwiło mnie to drganie i to lekkie wycie co jakiś czas, ten pisk z pod maski z okolic sprężarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, wczoraj wymieniony został pasek wielorowkowy klimy i napinacz klimy, teraz wszystko gra i tańczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości aut tak jest że dodatkowe obciążenie wpływa nieznacznie na dynamikę i prace silnika po włączeniu. Jak wszystko działa to bym nie ruszał.

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie drżało po włączeniu klimy ale miałem zużyty wentylator(miał bicie). Po kupnie drugiego jest o wiele lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...