Skocz do zawartości
IGNOROWANY

a4 1.6 nie odpalapod wpływem wilgoci


shiva188

Rekomendowane odpowiedzi

witam.mam problemik z moją a4.mianowicie chodzi o to ze podczas opadów deszczu czyli ogólnie pod wpływem wilgoci nie chce mi w ogóle odpalić i dzieje sie to tylko na zimnym silniku. ostatnio jakos zaskoczyl po kilku próbach ale po przejechaniu kilometra zaczął nagle gasnąć i znowu byl problem z odpaleniem.gdy nie ma wilgoci wszystko jest ok.na komputerze wykryto padnięty czujnik halla ale gdyby to było przyczyną to by w ogóle nie odpalał, a ponadto wilgoć nie ma wpływu na działanie tego czujnika.prosze o porady odnośnie tego problemu. za odpowiedź z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może osusz dokładnie przewody prądowe mozliwie ze masz przebicie na kablach tak miałem przy golfie jak miałem

albo jak mi zamókł to musiałem kopułke ściągnąć od cewki zapłonowej tam była willgoc i osuszyłem i odpalił ale to przy 1,6 golfie na jednopunkcie miałem taraz przy audi nie miałem takich jajec

ale nawet na myjniach nie podejmują sie mycia silników benz, bo mowią ze 20proc aut odpala reszta po 3 godz schnie wystarczy ze instalacja nawilżeje i nie pali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja mam podobny problem... Kiedy auto stoi przez kilka deszczowych dni mam problem żeby go odpalić. Jak już się uda silnik pracuje nierówno, po dodaniu gazu dławi się czasem gaśnie. Po przejechaniu kilku kilometrów kiedy silnik się rozgrzeje (może coś wyschnie) problem znika.

Świece, przewody - wymienione.

Ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzać i zakonserwować wtyczki, bo zbiera się tam wilgoć i utrudnia przewodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega szogun0 pisze, od czsu do czasu trzeba zagladać pod maske przetrzec sciereczka, psiknąć środkami wypierającymi wilgoć jak auto stoi na dworze

hmm... ja takich przygód jeszcze nie miałem choć bywa ze tydzień garażu auto nie widzi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobny problem w Alfie 156. W nocy, lub w bardzo ciemnym garazu odpal auto i otworz maske-pownno byc widac ktory kabel szlag trafia. W Alfie przy padnietych kablach mialem swiecaca dyskoteke :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem przewody są nowe.

Przejrzałem dzisiaj wszystkie wtyczki, wygląda że są suche i dobrze zabezpieczone z wyjątkiem jednej. Guma osłaniająca wtyk przy przepływomierzu jest sparciała i popękana. Może więc to stanowi problem? Wilgoć bez problemu może się tam dostać przez liczne szczeliny. Na razie niewiele mogę tu zdziałać, muszę poszukać nowej gumy. Na wszelki wypadek zakonserwowałem pozostałe wtyczki i styki.

Nie mam jak się przekonać czy to jest przyczyna bo teraz jest sucho a przecież nie będę wszystkiego polewał wodą :confused:

Dzięki za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...