Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wycie kół i czucie luzu.


Janis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak to bywa teraz z dnia na dzień robi się cieplej i problem pojawia się coraz częściej.. Podczas jazdy przy 40km w dół wyją koła, nie ważne na jakiej nawierzchni - jeżeli jadę już 5km/h i gwałtownie hamuje od razu wycie ucicha. Zdarza się to, gdy mam już w miarę nagrzane albo tarcze albo opony.
Na przód mam jeszcze zimowe pirelli z tego roku na stalówkach (ponieważ felgi maluję- na alusach mi nigdy się to nie zdarzyło) natomiast na tył całoroczne "miszleny" również na stalówkach.. iiiii, to jest naprawdę uciążliwy problem dla mnie ponieważ nie da się posłuchać normalnie muzyki, sprawdzałem dzisiaj wszystkie koła i na prawym tylnim jest lekki luz a na przód lewym jest jak by takie strzelanie gdy mocniej się go szarpnie, i chyba osłona przegubu mi walnęła bo lekko na alufeldze jak zdejmowałem miałem odpryski.
Wiecie co poradzić? może to nie opony tylko coś w zawieszeniu? Ogólnie nic nie stuka-puka podczas jazdy, prowadzi się pewnie choć mam czasami uczucie pływającej budy, gdy najadę na "lepszą" dziurę.
Pozdrawiam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pierwszej kolejności jedź sprawdź zbieżność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pierwszej kolejności jedź sprawdź zbieżność

Ustawienie zbieżności trzeba będzie ustawić po wymianie kół? I ile taki "zabieg" kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie koniecznie po wymianie kół, ale jeżeli już dawno nie sprawdzałeś zbieżności to warto to zrobić.

Ceny od 80 do 100 PLN

Edytowane przez lukone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycie opon nijak ma się do zbieżności ale mozna ja sprawdzic bardziej stawial bym na stan technjczny opon obadac czy nie sa pozabkowane spekane itd zbieznlsci nie ma tez sensu ustawiac jesli masz np drazek kier do wymiany no ale skoro luzow nke ma to warto sprawdzic stan tych oponek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie jest wycie łożysk to pora na wymianę opon. Miałem taką przypadłość z oponami letnimi, sprawdziłem całe zawieszenie i okazało się że opony pozabkowane. Zamień koła i sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienie dopiero jak pomaluje felgi, ale opóźnienia mają kolosalne w warsztacie - miesiąc już czekam, albo już je zgubili haha :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...