Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ACK] Obroty - błąd sondy lambda


Teodor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

Opisze całą historię co robiłem z moim autem.

W pewnym momencie pojawiły się problemy z obrotami , skoki obrotów , przy redukcji biegu prawie przygasniecie silnika.

Postanowiłem przeczyscić przepustnice. Przeczysciłem i zaadaptowałem. Manewr ten niby nieco pomógł ale napewno jeszcze nie było dobrze.

W międzyczasie wysypał mi się jeden z katalizatorów. Pusta duda zaczeła brzęczeć , dopiero wtedy poznałem.

Pojechałem do mechanika , poradził wyciąc kata i wstawić w to miejsce strumienice. Tak zrobiliśmy ( potem dopiero na forum doczytałem się że nikt nie zaleca strumienic , jako że to zło niby najgorsze).

Od pewnego czasu jeżdże więc , na jednej rurze z katem , a na drugiej ze strumienicą.

Dziś pojechałem do innego mechanika, podłaczylismy pod komp . Wywalił błąd sondy lambda.

Polecił albo wywalenie drugiego kata , albo wstawienie w miejsce tej strumienicy dobrego kata i wtedy zobaczymy.

Jak sądzicie czy taki układ jeden kat i jedna strumienica , może powodować wyrzucanie takiego błędu ??

Czy raczej poprostu siadła sonda??

No i czy z winy walnietej sondy silnik może nieco nierówno pracować?

( Na gazie , nie wystepuje bład sondy , a silnik pracuje w sumie równo) .

dzięki za ewentualna pomoc

Zauważyłem dziś , że pod zbiorniczkiem wyrównawczym mam nigdzie nie podłączoną wtyczkę. Okrągła wtyczka , czarno rózowa , wewnątrz dwa piny. Obszukałem wszedzie ale niewiem gdzie to powinno być podłączone.

Po lewej stronie , zaraz za rurą przepływki jest podobna wtyczka, w uchwycie na ścianie grodziowej , jednak ta jest podłaczona.

Czy mogliby się wypowiedzieć uzytkownicy z takimi samymi silnikami?

Postaram sie zamiescić zdjęcie.

[br]Dopisany: 25 Październik 2008, 11:06_________________________________________________Czy w silniku 2,8 30v są dwie sondy lambda, czy jest jeszcze za katem?

http://allegro.pl/item458161298_kolektory_sonda_lambda_2_8_v_6_vw_audi.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...