Skocz do zawartości
IGNOROWANY

DV jak sprawdzic


Mateusz1518

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich mam pytanie jak sprawdzic czy zawor DV jest sprawny czy jak dmucham powietrze w kruciec od strony podcisnienia czy powinien puszczac powietrze czy nie powinien nic puszczac lub jak dmucham w drogi kruciec z boku t czy powinien pusczać powietrze kruccem od podcisnienia???

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śrubokrętem wciśnij tłoczek i zatkaj palcem zawór podciśnienia, jeśli opadnie tłoczek to szmelc :P

tu masz filmik :

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam pytanie odnośnie DV. Sprawdziłem zawór i nie trzyma podciśnienia. Jak dmucham w króciec wchodzący w rurę za turbiną to powietrze wylatuje przez mały króciec od podciśnienia. Co ciekawe z silnika nie dochodzą żadne dziwne dźwięki po puszczeniu gazu (zamknięcie przepustnicy) czyli to ciśnienie gdzieś się podziewa. Zgodnie z testem z filmu umieszczonego powyżej zawór jest niesprawny. Czemu więc u mnie nie słychać powietrza odbijanego od sprężarki? Szukam rozwiązania drżenia silnika na jałowym i głośnej pracy pod mocnym obciążeniem. Może to powodować właśnie DV? Czasem też mam wrażenie, że silnik jedzie jak bez turbiny, a czasem ciągnie aż miło. Gdzie szukać przyczyn? Gruszka pracuje. Na mój rozum ubytku mocy nie powinno być nawet jeśli zawór puszcza powietrze przewodem podciśnienia ponieważ prowadzi on do dolotu. Czyli tak czy siak ta sama ilość powietrza jest tłoczona do dolotu (mimo, że dwiema drogami). Poprawcie mnie jeśli się mylę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...