Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działające oświetlenie wnętrza


sebastian wicik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,od zawsze kiedy pamiętam w moim Audi nie działa oświetlenie wnętrza. Wyczytałem z niektórych tematów,że może być to związane z kostkami pompki zamka centralnego i też z brzęczykiem od świateł. Wszystkie zamki działają i otwierają się jak trzeba,jedynie ten w bagażniku nie działa ale raczej z przyczyn mechanicznych bo nie da się włożyć kluczyka,ale zamyka się z resztą tak jak trzeba. Fis pokazuje wszystkie drzwi przy otwarciu oprócz drzwi kierowcy,a brzęczyk dał oznaki życia dopiero w ostatni weekend jak pogrzebałem przy pompce lecz tam jest wszystko okej.Cyka też przekaźnik który na chwilę wyświetla na fisie,że są otwarte drzwi kierowcy,a brzęczyk czasem jest a czasem go nie ma,i pika co kilka kliknięć przekaźnika. Nie wiem co robić i od czego zacząć,dodam że z podświetlenia reaguje jedynie podświetlenie na nogi pasażera z przodu. Nagrałem filmiki które może trochę lepiej zobrazują to wszystko i mam nadzieję że chociaż dacie jakieś wskazówki od czego zacząć.Grzebać gdzieś przy zamku od strony kierowcy? Bo będę niedługo wymieniał właśnie drzwi od kierowcy a tak też niektórzy nawiązywali w innych tematach że może leżeć tam problem. Jeśli ten temat już był to podrzućcie link,bo ja takowego nie znalazłem .
Niestety lepszych nagrań nie byłem w stanie zrobić
film 1 :
https://www.youtube.com/watch?v=ygEsxX9H3jQ
film 2 :
https://www.youtube.com/watch?v=_mZWIcep5UM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzaj wszystkie bezpieczniki - jak otworzysz drzwi kierowcy to z boku od deski rozdzielczej wyciągasz z zatrzasków maskownicę i pod nią są bezpieczniki.

Mi kiedyś nie świeciła konsola oraz podświetlanie biegów w automacie, padł bezpiecznik :>

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz wymieniał drzwi, to wymień też zamek dla świętego spokoju. Najczęściej tam leży wina. Jak to nie pomoże to trzeba będzie szukać dalej. Tak się też zastanawiam, czy nie może to być po części wina licznika, bo widzę, że masz jaegera, ale nie powinno to być to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz wymieniał drzwi, to wymień też zamek dla świętego spokoju. Najczęściej tam leży wina. Jak to nie pomoże to trzeba będzie szukać dalej. Tak się też zastanawiam, czy nie może to być po części wina licznika, bo widzę, że masz jaegera, ale nie powinno to być to.

Ale nie będę wymieniać tego zamka w klamce,bo go nie mam. Jedynie ten na którym zamykają się drzwi, o niego wam chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, drzwi wymienione,wtyczka przy zamku od drzwi była wymieniana razem z zamkiem i dalej jest to samo.Mój Tato,który miał okazję rozbierać już kilka A4 na części,zastanawiał się czy wtyczka jest aby na pewno dobra,bo spotkał się też z tym że do wtyczki idzie 5 kabli,na pięć pinów. U mnie akurat były trzy przy pięciu pinach,na dodatek drzwi pochodzą z anglika. Mówił też,że dziwne jest to,że ta biała dźwigienka która klika,ta co jest z kostką,jest pojedyncza,bo zdarzało mu się widzieć podwójne. Jak myślicie,czy w tym może leżeć problem,że już po raz drugi mam Drzwi z Anglika? Ja raczej nie celuję w to,bo było by widać że grzebane było przy instalacji,i były ucięte przewody,a wszystko jest w fabrycznej owijce. Myślę,że pomieszał to z prawymi drzwiami. Ale piszę dlatego,że lampka która jest na końcu auta,w bagażniku nie działa w ogóle.Może w tym leży problem,że powstał gdzieś zimny lut,i zdechł cały obwód elektryczny świateł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...