Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działa elektryczna regulacja świateł.Pomocy


Lukas90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jak w temacie nie działa regulacja świateł. Gdy przekręcam z pozycji 0 na 3 nic się nie dzieje.Co może być przyczyną?pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn wiele ale jak nie masz smykałki do elektryki to proponuję podjechać do speca.

Po pierwsze do sprawdzenia silniczki i dopływ prądu do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś coś przy lampach? Może sam przełącznik uszkodzony? Sprawdź z poz.0 na poz.3 chodzi mi o duży skok regulacji aby ją zauważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przy zmianie regulacji lampy nie zmieniają swojego położenia (chodzi o zasięg świateł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz to oczywiscie przy przekreconym zaplonie I wlaczonych swiatlach,jesli tak to sprawdz czy dochodzi napiecie do regulatora,bo to on steruje silnikami,a zeby padly oba to raczej niemozliwe.

Wysłane z mojego QUANTUM 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby niemożliwe ale mogły się wypiąć z tych mocowań w środku lampy i pracują a nie mają jak poruszyć lampy.

Mało prawdopodobne ale możliwe [emoji14]

Zawsze pierwsze bezpieczniki potem szukać dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale ciężko jednocześnie kręcić i słuchać :) a podejrzewam że z kimś kolega nie sprawdzał [emoji14]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A napięcie? Dochodzi. Ps. Wiem że samemu na słuch nie sprawdzi ale zastępować może druga , nawet przypadkowa osoba a kolega sobie posłucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będe miał czas to sprawdzę bezpieczniki,wtedy Wam napisze co i jak.(może dzisiaj mi się uda sprawdzić)


Sprawidziłem bezpieczniki i......numery,które odpowiadają za elektryczną regulację świateł (z lego co wiem to na lewe i prawe światło są osobne, numer 10,18,chyba jeszcze 21,22) są puste (w sensie "ślepe"),nie można do nich podpiąć bezpiecznika...jak by skrzynka z bezpiecznikami nie była od tej deski rozdzielczej bądź odwrotnie (jest pokrętło do elektrycznej regulacji świateł,silniczki są,a nie można podpiąć bezpieczinków pod te numery).Co o tym myślicie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...