Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problemy ze schowkiem dachu w Cabrio


dżejki

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Mam problem z niedziałającym schowkiem dachu w b6 cabrio, gdy dach jest zamknięty półka powinna podjechać do góry- tymczasem tkwi nieruchomo na dole, zmniejszając pojemność bagażnika, od czego zacząć?

gxu75juh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EEE?? U mnie stoi jak ch... mojego małża XD

Podnoszenie / opuszczanie jest tylko reczne.... przynajmniej tak jest umnie.

Brakuje Ci zaslepki:

2003-audi-a4-2-door-cabriolet-3-0l-cvt-t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5dm4xw92.jpg

do czego służy zaznaczony element, z tego co przeczytałem to nie wolno zmieniać położenia dźwigni gdy dach jest otwarty, lecz za co jest odpowiedzialna ta dźwignia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zamknietym dachu mozesz podniesc ta dzwignia schowek i zwiekszyc pojemnosc bagaznika. Czyli bagaznik bedzie wiekszy gdzies o 40%.

Absolutnie nie ruszaj dzwigni przy dachu otwartym; aby otwozyc dach schowek musi byc opuszczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idę sprawdzić jak to działa :) dzięki :)


Niestety ta półka u mnie opada bez znaczenia w jakiej pozycji zostawię dźwignię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie pękł Tobie plastik przytrzymujący pancerz linki, albo sama linka.

Mogły też wyszczerbić się zęby w mechanizmie... bez rozbiórki i weryfikacji się nie obędzie.

U mnie w zeszłym tygodniu nastąpiła jakaś lawinowa masakra i też mi się kosz nie podnosi - pękł plastik od przytrzymywania linek oraz listwa zębata w samym koszu - osobno ich nie idzie kupić a w komplecie to przyjemność na ponad 2000zł :facepalm:

Przyczyną usterki u mnie był prawdopodobnie baniak od oleju, którego nie zauważyłem i sprawił, że kosz opuścił się nierównomiernie i powstały naprężenia które dopiero po kilku-kilkunastu wstrząsach zrobiły swoje :kwasny:

Dlatego rada - sprawdzajcie bagażnik przed opuszczeniem kosza :hi:

Mam nadzieję, że spece od spawania plastików ogarną temat... :whistling:

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie pękł Tobie plastik przytrzymujący pancerz linki, albo sama linka.

Mogły też wyszczerbić się zęby w mechanizmie... bez rozbiórki i weryfikacji się nie obędzie.

U mnie w zeszłym tygodniu nastąpiła jakaś lawinowa masakra i też mi się kosz nie podnosi - pękł plastik od przytrzymywania linek oraz listwa zębata w samym koszu - osobno ich nie idzie kupić a w komplecie to przyjemność na ponad 2000zł :facepalm:

Przyczyną usterki u mnie był prawdopodobnie baniak od oleju, którego nie zauważyłem i sprawił, że kosz opuścił się nierównomiernie i powstały naprężenia które dopiero po kilku-kilkunastu wstrząsach zrobiły swoje :kwasny:

Dlatego rada - sprawdzajcie bagażnik przed opuszczeniem kosza :hi:

Mam nadzieję, że spece od spawania plastików ogarną temat... :whistling:

Czy mógłyś opisać procedurę jak rozebrac tę szufade? nie chce nic popsuć, jeśli masz już rozebrane to wystarczy kilka zdjęć podczas składania i krótki opis, będę wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dniach (prawdopodobnie w weekend) będę składał całość do kupy to obfotografuję to i owo i może jakiś mini-tutorial z tego zrobię :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam..

 

odgrzeję temat . Czy ktoś posiada może numer tej osłony zaślepki co zakrywa ta półkę ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...