Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działa klima


Patryk41

Rekomendowane odpowiedzi

Mam audi a4 b6 1.9tdi 130km AWX 2003r. Kompresor po stronie turbiny ze sprzęgiełkiem. Kupiłem auto w styczniu i od poprzedniego właściciela wiedzałem że jest dziurawa chłodnica klimatyzacji. Tydzień temu założyłem nową i dzisiaj pojechałem do serwisu na napełnianie. Klima została sprawdzona na szczelność i wszystko jest szczelne oraz została nabita. Klima działała przez 5 minut bez problemu po czym przestała chłodzić i tak zostało, mechanik szukał przyczyny lecz nie zanalazł.. Czynnik jest, wszystko jest szczelne. Kontrolka od econa gaśnie i gdy gaśnie załącza się wętylator klimy ale nie chłodzi. Podłączając vaga był tylko błąd od czujnika wysokiego ciśnienia ale go odłączałem przy wymianie chłodnicy i pewnie dlatego, po usunięciu już sie nie pojawia. Czyli błędów brak. Co może być przyczyną??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy tarcza zabieraka sie nie zerwała za sprzęgła. Bardzo częsta usterka w sprezarkach na pasek 4PK

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór pewnie nie puszcza i brak obiegu.Ale dobry klimiarz wiedział by o tym. Zmień fachowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz byłem jeszcze sprawdzić czy dochodzi prąd do sprężarki i wszystko z prądem jest ok lecz przestał chodzić wentylator od klimy. Zauważyłem też że kiedy odpale samochod to sprzgło w śrdku tak jakby łapało i puszczało poprostu nie kręci się tak jak tarcza do paska??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na zerwane sprzęgło .... ile oleju dodane po wymianie chłodnicy ? Możliwe że sprężarka się skończyła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłem dzisiaj dekelek od sprzęgła i jest zerwane ( ten plastik jest opiłowany na okrągło) i taraz moje pytanie czy po zdjęciu tego dekelka na jedną śrubkę czy ta ośka w środku powinna się kręcić przy użyciu palców lekko ???


Proszę jeszcze o wyjaśnienie jak to jest z olejem w sprężarce. Czy on jest razem z czynnikiem zawsze wpuszczany czy gdzieś jest w sprężarce normalnie wlew i spust i tam się go wymienia??

Edytowane przez Patryk41
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...