Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B8 2.0TFSI 180KM ELEKTRONIKA POWOLI WYKAŃCZA WSZYSTKO


A4 B8 Avant 2.0TFSI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Owe autko posiadam od kilku miesięcy i byłem z niego bardzo szczęśliwy aż do niedawna...

Podczas wycieczki nad morze auto stało cały dzień w słońcu w ten upalny weekend. Podczas jazdy powrotnej zapaliły się dwa błędy na desce rozdzielczej

- błąd ciśnienia opon i esp

po chwili jeszcze hamulec ręczny (który zaczął zapinać ręczny tak jakby na dwa razy, a odpinał normalnie na raz ciągły a nie takie stękania)

następnego dnia powró do domu więc z duszą na ramieniu odpalam rano auto a tu... nadal to samo... ;(

jednak po kilku godzinach ponownie odpaliłem i... i wszystko grało więc szybko wracałem w rodzinne strony...

podczas powrotu znów to samo: esp, hamulec, ciśnienie...

kolejnego dnia doszły takie objawy kolejno po sobie widoczne kontrolki na kokpicie i denerwujacy piszczacy dzwiek:

- ABS

- kontrtolka silnika

-błąd pomIARU PALIWA

- BRAK PRĘDKOŚCIOMIERZA I ANALOGOWO I CYFROWO

pare godfzin pozniej:

- pilot nie otwiera drzwi od strony lewej ani nie zamyka (robie to z kluczyka)

- nie działają szyby lewa strona

- a na dobicie wycieraczki przednie, ale spryskiwacze działają nadal i tylne wyvieraczki tez

samochod jedzie normalnie poza brakiem abs, esp, wycieraczek, automatyucznych szyb po lewej stronie i zamykaniem go z klucza

Prosze pomożcie

poki co do głowy przychodza takie rzeczy, napiszcie swoje zdanie, opinie, pomysly.

Dodam ze bylem na trzech diagnostykach komputerem i poczatkowo byly bledy ESP, a pozniej juz prawie wszystkiego...

Podejrzewane są-

1)Czujnik ABS w piaście (ale wtedy pyt czemu frzwi i wycieraczki??)

2) Wiązka kabli od pompy ABS- podobno potrafi sie przetrzec

3) wiązka kabli w nadkolu kierowcy, przetarta, zasniedziala, moze gryzon (ale wycieraczki?)

4)glowna wiazka od drzwi kierowcy,przetarta? pekniety kabel?, moze caly panel na drzwiach?

5)moze jakies zwierze? ale wtedy co i gdzie po takich objawach?

6) pompa ABS (ale wycieraczki i drzwi i pilot?

7) czujnik ESP ale jak wyzej, wycieraczki i drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy czasem auto nie jest po małej powodzi.... Ale jak kolega pisze wyżej, wklej skany błędów to coś może koledzy doradzą!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy czasem auto nie jest po małej powodzi.... Ale jak kolega pisze wyżej, wklej skany błędów to coś może koledzy doradzą!!!

Dziś auto poszło do elektromechanika i chyba zbędnym byłoby póki co wklejenie błędów gdyż sam dziś widziałem, jak komputer pokazał błędy wszystkich systemów...

Po pierwszym dniu naprawy mechanik zlokalizował zaśniedziałą, zgniłą wiązkę która idzie w lewym progu tyle sie od niego dowiedziałem dziś... nie wiem nawet za co owa wiązka odpowiada i co poprzez jej naprawe udało się naprawić, teoretycznie mowił że auto może być gotowe jutro lub w piątek... po naprawie, która mam nadzieję nastąpi dobrze i skutecznie napiszę co dowiedziałem odnośnie naprawy może coś kiedyś komuś pomoż.

a z Tą małą powodzią mógłbym się zastanawiać gdyż sprzedawca zapewniał w niemczech że auto jeździło po meble do Danii, a wiemy co dzieje się z autami z dani... śniedź, "rdza"... u mnie są pod maską widoczne zaśniedziałe śruby i inne elementy, może to był tylko bajer z tą Danią a autko było zalane?? jak to sprawdzić?? Kupiłem je tanio, dużo taniej niż w Polsce i nie było się do czego przyczepić przez ok 10 000 km... może więc powodź ;/?

Mam nadzieje ze jutro bedzie dobrze i dowiem sie co bylo nie tak

Prosze nadal o rady podpowiedzi i sugestie i bardzo za wszystkie dziekuję

Mam nadzieję, że miejsce parkingowe na moje śliczne autko już jutro będzie przez nie zajęte ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któryś kolega miał problem ze szczurem pożeraczem kabli, efekty podobne :)

Stawiam na uszkodzone kable, tyle błędów nie powiązanych ze sobą jest możliwe raczej przy uszkodzeniu instalacji (jakiejkolwiek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszy , szczury , kuny i inne badziewie skutecznie potrafi unieruchomic pojazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym jednak obstawiał po powodziowe... co gorsza jesli tak jest może jeszcze często padać jakaś wiązka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym jednak obstawiał po powodziowe... co gorsza jesli tak jest może jeszcze często padać jakaś wiązka..

Usterka została namierzona, zgnita wiązka w progach auta, mechanik koszt usługi wyceniony na 550zł, czas namierzenia usługi oceniony na 12h

Generalnie jestem zadowolony bo bałem się że coś poważniejszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...