Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana bocznej uszczelki szyby czołowej


TenTyp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktos jest mi w stanie powiedziec czy jest duzy problem z wymianą tych bocznych uszczelek przy szybie czołowej w B5? W ich wnętrzu jest aluminium które po tych prawie 20 latach się utleniło i uszczelki po prostu odchodzą. Nowe uszczelki kosztują w ASO około 50 zł, ale wymiana dodatkowe 40 zł, dlatego pytanie czy da się to zrobic samemu z pomocą kleju do szyb czy to jakas grubsza zabawa? Bo zauwazyłem, że są one jakoś punktowo przytwierdzone do słupków i nie wiem czy po prostu je wyrwac z wyczuciem czy jest na to jakiś sposób. z tego co wiem to nie jest koniecznie wyjęcie szyby : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypinasz je z uchwytu tylko nie uszkodź szyby zajmuje to 1 minutę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,też muszę wyjąć tą uszczelkę bo chyba gdzieś tamtędy dostaje mi się woda do środka

Kolo możesz trochę dokładniej opisać demontaż?

zacząć od góry czy od dołu,pociągnąć to czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delikatnie odchylasz ją jest w zatrzaskach,mocowanychw netalowej listwiejak dotkniesz szyby to 250 w plecy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zatrzaski mocno trzymają dlatego ja przed zdejmowanie pryskałem wd w celu rozpuszczenia syfonu który się przez lata nazbierał. Podobna sprawa jest z tylnymi listwami. Delikatnie podważyć i wychodzi z rynienki. ( tylko z daleka od szyby)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczyna się od doły ponieważ tam masz najszerzej i łątwo chwycić palcami i ciągniesz do góry łapiąc za częśc od strony szyby. mocowana jest na listwie nitowanej do słupka na wcisk. możesz też podważąć od strony dachu ale to już ostrożnie bo uszczelka wąska i łatwo o zadrapanie. ja odkąd w jedym aucie zobaczyłem korozje przez syf który się zebrał zaglądam często i każdemu to radzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie panowie, a propos uszczelek przy przedniej szybie, jak i korozji jak wspomniał kolega Piter504, w B5 też łapie dach lub przednie słupki, podobnie jak w a6 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie przed godziną wycinałem przednią szybę, i zauważyłem ogniska korozji w obydwu gornych rogach pod szybą (ok 15-20 mm średnicy) i chyba w jednym miejscu bliżej srodka samochodu, pod uszczelką u góry szyby. Na dach nie wchodzi, na slupki tez (przynajmniej u mnie, w roczniku 1994). Mam okazję wyczyścić to i zabezpieczyć dobrym podkładem oraz następnie zrobie zaprawki przed wklejaniem szyby

Edytowane przez cyborg78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...