Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Launch Control w skrzyni S-tronic

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

chodzi o możliwość ruszenia z "kopyta" tzw. program maksymalnego przyspieszenia (LAUNCH CONTROL) w skrzyniach STRONIC, DSG

prawdopodobnie jest to program montowany fabryczne, w instrukcji obsługi jest również opisany..

lecz u mnie nie działa lub po prostu coś źle robię,

mam audi S4 B8 końcówka 2009 roku, model 2010 (tył w LED) z DRIVE SELECT i skrzynią STRONIC 7-biegową

robię wszystko według instrukcji

- kierownica prosto, auto stoi na "prostej"

- wyłączam ESP ASR

- dźwignia na D, opcja Dynamic na Drive Select, na wyświetlaczu wskakuje "S"

- hamulec w podłogę

i przy dodawaniu gazu auto wyrywa się do przodu, a powinno się rozsprzęglić i zachowywać jakby było wrzucone na luz

próbowałem drugim sposobem co widziałem z filmików na youtube

- kierownica prosto, auto stoi na "prostej"

- wyłączam ESP ASR

- opcja Dynamic na Drive Select, dźwignia na D i w prawo na manual

- hamulec w podłogę

i auto dalej to samo, auto się wyrywa do przodu a nie stoi spokojnie w miejscu

czy ktoś może wie więcej coś na ten temat, czy może jednak nie wszystkie skrzynie DSG, STRONIC zostały wyposażone w program szybkiego ruszania,

może jest ona zablokowany i jest możliwość odblokowania go za pomocą VCDS?

doczytałem gdzieś że można ruszyć z kopyta na tzw. HACKU

czyli

- wyłączam ESP ASR

- dźwignia na luz, opcja Dynamic na Drive Select, na wyświetlaczu wskakuje "S"

- hamulec w podłogę

- gaz w podłogę, obroty wskakują do 4tys

- i dźwignię szybko przerzucamy na D i puszczamy hamulec

co myślicie o takim rozwiązaniu, czy skrzynia dostaje wtedy w d*pę? w rozumieniu zasada działania jest taka sama jak w launch control

Opublikowano

O ratuj Boże przed drugim sposobem :)

Przytrzymaj ESP dłużej niż 3 sekundy. Powinno wskoczyć w kolejny "poziom" wyłączenia ESP. Ważna prawa. Nie możesz mieć włączonego Auto Hold.

Druga sprawa. Auto używane?

Edytowane przez pocas

Opublikowano
  • Autor

O ratuj Boże przed drugim sposobem :)

Przytrzymaj ESP dłużej niż 3 sekundy. Powinno wskoczyć w kolejny "poziom" wyłączenia ESP. Ważna prawa. Nie możesz mieć włączonego Auto Hold.

Druga sprawa. Auto używane?

kolejny poziom? można tyko włączyć ESP / ASR lub wyłączyć, przy wyłączeniu sygnalizuje mi na ekranie ikonę wyłączenia trakcji

tak, używane

Opublikowano

Z tego co widzialem w roznych tutorialach obroty musza byc dosc spore, a u mnie jedynie dochodza do odcinki przy 4k rpm.

Mi takze nie udalo sie ruszyc z launch control.

Zastanawiam sie czy to nie jest problem z wlaczeniem/wylaczeniem takiej funkcjonalnosci skrzyni.

Opublikowano

Przytrzymaj guzik od ESP trochę dłużej. Powinien zmienić się styl komunikatu na FIS. Pytam czy używane bo może zwyczajnie ktoś docisnął do poziom 200 LC, a wtedy skrzynia blokuje procedurę.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Mam identyczny problem robię tak samo jak kolega i auto trzymają hamulce. Mam używane auto oryginalne S4 z 09r. Miałem delikatne problemy ze skrzynią wymieniłem oleje plus mechatronikę i nadal lunch control nie działa. Gdzieś wyczytałem że auto musi być bez błędów mój informuje o serwisie.

Edytowane przez waldek_ksn

  • 7 miesięcy temu...
Opublikowano

W skrzyni SL501 gen1 - 2009-2011 nie ma lunch control, koniec amen. Mozna zmienic soft np TCU z APR ale to kosztuje ponad 1000Euro a ta skrzynia i tak jest do niczego :)

wlasnie mysle nad swapem

Opublikowano

Nie ma to może w S4 z tych roczników.

  • 1 rok później...
Opublikowano

Panowie, mam a4 2.0 tfsi z 2014r, dsg ale bez drive select, i nie moge zrobić tego startu. Czy esp klikniete raz, czy przytrzymane i calkowicie wylaczone, to i tak samochod delikatnie wstaje, więc nie jest to LC... Wszystko zgodnie z indtrukcja, rozgrzane auto, kiera prosto, hamulec do konca w podloge, skrzynia na S. Auto z USA.

Co może być nie tak albo co jeszcze zrobić?

 

Opublikowano

auto hold wyłączony?

Opublikowano
W skrzyni SL501 gen1 - 2009-2011 nie ma lunch control, koniec amen. Mozna zmienic soft np TCU z APR ale to kosztuje ponad 1000Euro a ta skrzynia i tak jest do niczego [emoji4]
wlasnie mysle nad swapem
Możesz nam wyjaśnić na czym polegają różnice w tych skrzynkach?
Opublikowano

Panowie a jest możliwości launch control w skrzyni multitronic ? ;) 

Opublikowano

Nie słyszałem o takich bajerach w multi.

Opublikowano
5 godzin temu, was002 napisał:

auto hold wyłączony?

Nie mam nawet :/

Opublikowano

Polecam wizytę u Gregor10 za 1000euro to stage2 plus skrzynia będzie chyba ogarnięte.

Opublikowano

Może u mnie to wina skrzyni zf? 8biegowa USA? Może jest jakieś kodowanie, żeby włączyć LC?

  • 5 lat później...
Opublikowano

Trzeba jeszcze wyłączyć start stop żeby procedura launch Control działa 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.