Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[Lublin] ABS włącza się pod koniec hamowania, brak komunikacji z ABS


pascalPL

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem w moim "nowym" pełnoletnim Audi A4 B5 1.8 ADR B+G.

Generalnie hamulce mam do roboty. Przód na razie zostawiam aż do wykończenia tarcz lub klocków, ale tył się już "wykończył" i zmieniam we wtorek tarcze, klocki, łożyska + czyszczenie tarcz ABSu, przód i tył.

Ale aktualnie mam taki temat.

Przy hamowaniu już przed samym zatrzymaniem włącza się ABS (już od 10km/h do pełnego zatrzymania). Miękki pedał za każdym hamowaniem.

Chciałem podpiąć się VAGiem do ABS i zobaczyć co go boli, ale... przy próbie wejścia w podsystem ABSu z zegarów wydobywa się kilka sygnałów dźwiękowych, zapala się kontrolka ABS i.. tak w pętli.

Polski VAG stara się co chwilę nawiązać połączenie, odtworzyć połączenie, a z zegarów bip, bip, bip i zapalenie na chwilę ABS. Testowałem kilka razy, 2 interfejsami, dwoma komputerami i za każdym razem to samo. Parę minut nawet czekałem, bez rezultatu. Inne podsystemy osiągalne bez problemów.

Doczytałem się, że pojawiają się problemy ze sterownikami ABSu i objawami są między innymi: "częściowa lub całkowita utrata komunikacji z modułem ABS".

Czy ktoś może mi polecić w Lublinie jakiś zakład, który jest oblatany w problemach z sterownikiem ABSu i potrafi go zrobić na miejscu.

Jeżeli to tylko problem zimnego lutu to mogę spróbować to sam zrobić, ale wolę jednak oddać naprawę tego podsystemu komuś zaufanemu, a nie pierwszej aukcji na allegro z brzegu.

Z góry dzięki za wskazanie jakiegoś dobrego zakładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim wyczyść czujniki ABS'u. Zbierają się na nich opiłki metalu, i przez to są takie objawy (włączający się ABS pod koniec hamowania). Miałem to samo w swoim poprzednim B5. Po wyczyszczeniu czujników problem znikł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem podpiąć się VAGiem do ABS i zobaczyć co go boli, ale... przy próbie wejścia w podsystem ABSu z zegarów wydobywa się kilka sygnałów dźwiękowych, zapala się kontrolka ABS i.. tak w pętli.

Polski VAG stara się co chwilę nawiązać połączenie, odtworzyć połączenie, a z zegarów bip, bip, bip i zapalenie na chwilę ABS. Testowałem kilka razy, 2 interfejsami, dwoma komputerami i za każdym razem to samo. Parę minut nawet czekałem, bez rezultatu. Inne podsystemy osiągalne bez problemów.

Rozwiązałeś kolego ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopię troszkę temat.

W mojej B5 także ABS sie odzywa nieproszony tuz przed końcem hamowania. Czy możliwe jest że dzieje się to poprzez wsadzenie przegubów od auta bez ABS do mojej która posiada ABS?

Dodam, że chyba za każdym razem na prawym przednim kole włącza się ABS, czuje jak auto sciaga w lewo, czyli prawa strona hamuje lżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowym członkiem forum i nie chce zaczynać nowego tamto bo mam podobne objawy tylko cały czas mruga mi kontrolka ABS. Zaraz po odpaleniu nic nie świeci wystarczy, że hamulce dostaną trochę temperatury przy hamowaniu i wtedy zaczynają się cyrki. Kontrolka zaczyna mrugac i nie mam w ogóle ABSu lub włącza się jak u kolegi wyżej. Po pewnym czasie kontrolka gaśnie i wszystko jest dobrze i tak w kółko. Orientuje się ktoś w czym problem. Dodam, że wszystko zaczęło po miesiącu od wymiany tarczy i klocków.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wadliwy okazał się pierścień od ABS na prawym przegubie. Jest pekniety, dla tego tak czujnik wariuje. Czy u Ciebie bedzie to samo, nie wiem, byc może coś jest jeszcze nie halo z czujnikiem skoro dzialanie ABS jest tez uwarunkowane temperaturą hamulcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź też czy któryś czujnik nie jest wysunięty ze zwrotnicy i je dobij. Lubią się cofnąć i powodować cyrk z absem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy hamowaniu to samo tyle że żadne błędy i abs się nie świeci. Czym te koronki najlepiej wyczyścić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy hamowaniu to samo tyle że żadne błędy i abs się nie świeci. Czym te koronki najlepiej wyczyścić ?

Sądze że szczota druciana, zobacz czy nie jest pęknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zdjąc koło, albo jakos wejść pod samochód, na końcu pułosi, zaraz koło piasty być widoczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...