Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mam gaz Ale .....


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent : Audi a4 b5

Silnik : 1.8 T 150 KM AEB

Fajnie :( gaz jest jeździ oszczędnie okej ALE :

- zaczął zjadać olej i to spoooooro

- szarpie silnikiem na gazie

- przy odpaleniu po całej nocy obroty spadają do 300-400 i po chwili się normują

Co się dzieje :( ?

Auto ma zmienioną sondę Lambda przed Katem * Katalizatora nie ma jest pusta puszka " na uniwersalną i ciąglę jest błąd czy to może być to ?

Lub Turbo dmucha 0.3 Bar a powinno 0.6 jak się nie mylę K03 . Turbo bierze olej czy coś innego się dzieje

Gaz StaG 4 instalacja pod 210 KM ( Baracuda ) Jak coś pomyliłem to mnie poprawcie proszę o pomoc :(

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od ogarnięcia i na Pb turbina do sprawdzenia to pewnie ona pije oliwę. Sondę też sprawdź bo może źle pracuje. Na koniec zostaną do sprawdzenia mapy na lpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za nim założyłem gaz przeleciałem 800 -1000 km na samej benzynie i ani się nie zapaliła kontrolka a teraz na gazie to różnie co 600 - 800 km się już zapala . Według mnie przed założeniem Gazu nie miałem tego problemu nic się nie działo i silnikiem też nie szarpało . auto na gazie nie idzie jak na benzynie ale to podobno norma bynajmniej nie idzie z 1-2 biegu reszta jak na PB idzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szarpie na gazie bo pewnie swiece do wymianu lub któraś cewka już kuleje. Po załozeniu LPG cewki i swiece to podstawa. Mi na Benzynie nie łyknął ani grama oleju a na gazie już coś tam wzieła. Także bez paniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szarpanie i obroty to pewnie kwestia regulacji lpg. Auto na gazie ma ciężej i może stąd zauważyłeś trochę poboru oleju.

Owszem może być trochę słabsze na lpg, ale tendencja powinna być dokładnie odwrotna jak u ciebie. Z niskich biegów nie powinieneś prawie czuć różnicy. Dopiero od 3 W górę możesz zauważać różnicę.

Wrzuć mapy i model i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...