Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ACK] Opony zimowe - niestabilna jazda


Teodor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

Ostatnio wymieniłem opony letnie na zimowe. Przez kilka dni jeździłem tylko po miescie , ale ostatnio wybrałem się w trasę . NIe jestem do końca przekonany czy to wina opon , ale samochód stał się jakiś inny. Kierownica

taka "gumowa" . Jadąć około 90 km/h będę na przemian ruszał kierownicą jest efekt jakby tył " tańczył" .

W sierpniu badałem amory w stacji diagnostycznej - przód - 67 , tył ponad 70 ( nowe chyba mają około 70-80 ). Od tego czasu zrobiłem około 5 tys km.

Obejrzałem amory , wycieków nie widać , sprężyny też raczej całe , auto równo stoi. Ciśnienie w oponach ostatnio ustawiałem na 2,4 atm .

Opony Continental 205/55 R16 .

Na letnich oponach zadnych "tańców " nie zauważyłem , był sztywny ( czerwone amory Sachs ) i jeździło sie super.

czego to moze być wina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wina leży w zmianie mieszanki z letniej na zimową. Jest to 100% normalne i zimą trzeba się pogodzić z gorszą precyzją prowadzenia, trzymaniem na zakrętach itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na klapie wlewu są podane cisnienia . Opona o tym rozmiarze ma tam najniższą wartość 2,4 przód i tył 2,4 -ewentualnie w górę ( 2,4 przy małym obciążeniu auta , a takie mam zazwyczaj) .

Nigdzie nie jest zaznaczone że opony zimowe powinny być napompowane innym ciśnieniem, więc trzymam się tych

podanych na klapie.

Jesli w tym rozmiarze napompuję mniej to już wogóle będzie się prowadził "gumowo".

Ostatnio na jednej stacji napompowałem wszystkie na 2,4 ale coś mi nie pasowało . Deko twardo było , Pojechałem zaraz na inna stacje , okazało się że jest po 3,0 atm . hehh

pozdrawiam

Teodor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...