Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5 1.8 ADR] ODPALANIE BEZ JEDNEJ ŚWIECY?


macek87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy audi a4 b5 1.8 20v ADR odpali bez wkręconej jednej ze świec ? Dziś przekręciłem gwint w głowicy na świecę, później tak próbowałem ja wkręcić że cały się zjechał i teraz mogę tylko świecę nie wkręcić a wsadzić do gniazda. Pry próbie odpalenia bez świecy z ciężkim trudem 2 razy zapalił, przerywał strasznie z częstotliwością podawania iskry... za 3 razem rozrusznik kręci ale auto już nie odpala, czuć że chce ale ma taki jakby opór...zatrzęśie silnikiem o koniec... Możliwe jest że silnik się sypnął ?

Edytowane przez macek87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdyby odpalił to po co? Gdzie na trzech zajedziesz. Sam zepsułeś gwint w głowicy to teraz albo inna głowicą albo redukcja świecy. Tak czy owak głowicą w górę i szykuj kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. tylko wcześniej miałem problem z odpalaniem palil za 2-3 razem, później przerywal powyżej 3000 obrotow na koniec nie chce odpalić. I ja nie pytam czy sam zepsułem gwint czy nie.. tylko czy bez swiecy jednej powinien odpalić czy nie ? Cewki posiadam 2 podmieniane .. swiece nowe, kable nowe, 2 przepustnice podmieniane, czujnik temp zmieniony... mimo wszystko wygląda mi to na usterke mechaniczna co może mu dolegać ?

Edytowane przez macek87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pozostałych 3 zmierz kompresje a na ten 1 kup taki zestaw i napraw i zrób pomiar kompresji.

http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-regeneracji-gwintow-i-swiec-geko-i5459730110.html

Na początek najtańsza opcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego zestawu naprawczego i tak trzeba głowicę ściągać prawda ? Po ściągnięciu głowicy trzeba ją planować ? Masakra znowu wydatki się szykują ... to auto mnie połknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie to zrobić bez sciagania głowicy, ale jeśli tego nie robiłeś to nie łap sie, raczej oddaj auto do kogoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Poniedziałek mechanik nagwintuje bez sciągania głowicy założymy świecę i zobaczymy czy to jest przyczyną .Mechanik mówi że jak próbowałem tylko odpalić bez podpiętej jednej świecy to tam nic nie miało się prawa stać. Oby...

-------------------------------------------------------------------------------

Auto jest po gwintowaniu już świeca siedzi teraz jest problem z brakiem iskry.. auto nadal nie odpala. Mam prośbę jeżeli miałby ktoś zdjęcie skrzynki bezpieczników zrobione od tyłu żebym widział jaki kabel gdzie idzie to wrzućcie podejrzewam że namotane jest w kablach biały kabel na którym jest masa wisi zerwany i z jednej strony jest przymocowany do karoserii samochodu, nie wiem gdzie ma być wpięty. PROSZE O FOTKE SKRZYNKI OD TYLU ZEBY WIAZKI BYLO WIDAC. DZIEKUJE


Temat uważam za zamknięty .. Silnik pracuje poprawnie. ten pseudo fachowiec pomylił kolejność kabli zapłonowych.. Fachura z 25 letnim doświadczeniem bez komentarza. Dzięki za pomoc.

Edytowane przez macek87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...