Skocz do zawartości
IGNOROWANY

APR Carbonio - zmiana filtra


Azio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Po zakupie autka wypada się nim odpowiednio zająć. Zmieniłem olej, filtr oleju, paliwa, kabinowy no i został filtr powietrza...
Poprzedni właściciel włożył tam dolot APR Carbonio. Trochę namęczyłem się żeby to rozebrać... Zapieczone śruby i brak pojęcia jak to wyjąć.
Ostatecznie wyciągnąłem go ale problem dopiero się zaczyna. Filtr jest w słabym stanie, wypadało by go wymienić, nasuwa się pytanie gdzie?
Przeszukałem trochę internetu, niestety bez skutku, nigdzie nie znalazłem strony gdzie można takie coś dostać.
Zostaje oficjalna strona APR, mają jakieś oddziały w Polsce, pewnie ściągną go ale za jakieś kosmiczne pieniądze.

A może da się stożek tutaj zamontować?

IMG_1864.jpg

IMG_1996.jpg

IMG_1995.jpg

IMG_1993.jpg
IMG_1994.jpg
Edytowane przez Azio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu brnąć w wymianę tego filtra bo zapłacisz pewnie ponad 300 zł. Albo wróciłbym do serii, albo jak chcesz jakiś ciekawszy dźwięk to :

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/326478-fiiltr-powietrza-grzybek-hks-do18t-bfb-za-i-przeciw/

przy założeniu,że dobrze odizolujesz tego HKSa od ciepła idącego z turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten filtr ma taka budowę,że nie ma szans zastąpić go innym, aby zostawić całą obudowę APR. Może przy mega rzeźbie. Zostaje demontaż całości i wstawienie innego typu Stożek, grzyb lub powrót do serii + np. wkładka K&N jak nie ma być baaardzo seryjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę w tym dolocie podoba mi się bardzo dźwięk. Fajnie syczy i strzela :) No ale jak nie można tutaj stożka włożyć to chyba przystanę na fabryczny.

No chyba, że jest jakiś inny który ma takie samego właściwości co Carbonio - fajnie syczy i nie jest trudny w montażu. Nie wiem jak się montuje grzyba czy stożek i co będzie tu najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chce coś modzić z filtrem i będę zakładał stożek ITG, bo czytałem chyba najwięcej pozytywnych opinii na jego temat.

Możesz też z nim spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...