Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przekreślone P tzw. piorun


yeti_1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów z forum

Podczas ostatniego dłuższego wyjazdu w czasie jazdy zapaliła mi się na FIS-ie żółta kontrolka z przekreślonym P i z tzw. piorunami nad tą literką i właczył się na chwile brzęczyk. Z opisu błędu pokazywanego na FIS-ie wynika że to "Awaria hamulca postojowego". Wiem że nie powienieniem raczej zaciągać hamulca postojowego ale to zrobiłem, zaciagnąłem tzw. hamulec ręczny i trzyma, zwolniłem i odpuścił w każdym bądź razie działa, ale tzw. piorun na FIS-ie został. Po powrocie do domu wstawiłem samochód do garażu i rano go odpalam i kontrolki nie ma, pojawiła się ona po przejechaniu kilkudziesięciu kilomatrów po czym znowu zgasła. Trochę to dziwne dla mnie to zapalanie się i gaśnięcie.

Moje pytanie to czy ktoś miał do czynienia z tym piorunem i co bylo przyczyną jego zapalenia sie na FIS-ie?

Czy po podłączeniu komputera ten błąd pozostanie w pamieci pomimo, że kontrolka na FIS-ie nie świeci się?

Z tego co czytam na necie to prawdopodobnie wina silniczków uruchamiajacych hamulec postojowy one potrafią pękać i do środka dostaje się wilgoć i brud, ale to nie jest jeszcze potwierdzone.

Jutro wybieram się na podłączenie komputera i diagnoze tego błędu, ale od was chciałbym dowiedzieć się (od tych co mieli ewentualnie do czynienia z tym błędem) o co tu z grubsza chodzi, aby ktoś kto bedzie zajmował się naprawą tego nie wymyślał róznych farmazonów.

Z góry dziekuje za podpowiedzi i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wklej tu numery błedów :wink: wtedy bedzie wiadomo gdzie szukać

Po podłaczeniu kompa VCDS wywaliło takie oto błedy:

02432 Supply Voltage for Left Parking Breake Master (V292) 006 Short or plus Intermittent.

02433 Supply Voltage for rRght Parking Breake Master (V292) 006 Short or plus Intermittent.

02434 Supply Voltage for Control Module for Left Chanell 006 Implausible Signal.

02434 Supply Voltage for Control Module for Right Chanell 006 Implausible Signal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos z okablowaniem obu silniczków masz cos nie halo , kasowałes błedy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos z okablowaniem obu silniczków masz cos nie halo , kasowałes błedy ?

Witaj

Po odczytaniu tych błędów samochód w górę na podnośnik i odpieliśmy kable od obydwu silniczków hamulca postojowego, spryskalismy je jakimś środkiem do elektroniki i kolega dokładnie przejrzał te kable i wtyczki, po czym wpioł te kostki spowrotem, kable cale i wtyczki również.

Próba skasowania błędow za pierwszym razem nie powiodła się, błędy te skasowały sie, ale po ponownym uruchomieniu silnika po jakimś czasie znowu ten Piorun na FIS-ie i spowrotem te same błędy wróciły.

Znowu dokładny przeglad wtyczek i powtorne ich wypięcie i wpięcie i kasowanie błędów. Udało sie, piorun zniknął i błędy wykasowały się, ale dla pewności kupiłem już z anglika moduł sterujący hamulcem postojowym i trzymam go w zapasie. Bo być może te przerwy w zasilaniu powoduje on. Tylko żeby wymienić ten moduł to trzeba rozebrac tunel środkowy między siedzeniami czy tak???

Wielkie dzieki za podpowiedź wrclaguna!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterownik masz w bagazniku we wnece po prawej stronie.

Zgadza sie właśnie sprawdziłem widać skubanca pod sterownikiem od parktonica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ikonka.jpg

U mnie taki symbol pojawił się raz po myjni.....Po odpaleniu silnika pojawił się i po chwili zniknął. jakiś tam błąd się zapisał dotyczący hamulca postojwego ale po skasowaniu wsio OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ikonka.jpg

U mnie taki symbol pojawił się raz po myjni.....Po odpaleniu silnika pojawił się i po chwili zniknął. jakiś tam błąd się zapisał dotyczący hamulca postojwego ale po skasowaniu wsio OK.

Dokładnie taki właśnie piorun się pojawił i u mnie.

Niestety po kilku dniach od czyszczenia styków kostek i od skasowania tego błędu ten piorun powrócił.

Czeka mnie teraz wymiana sterownika-modułu od hamulca postojowego, który już wcześniej zakupiłem, tylko żeby aby to była wina sterownika.

Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest to czasem związane z czujnikami klocków? U kolegi taka kontrolka pojawiła się po myciu podwozia. Kiedy wyschło było już ok.nie wróciła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest to czasem związane z czujnikami klocków? U kolegi taka kontrolka pojawiła się po myciu podwozia. Kiedy wyschło było już ok.nie wróciła.

Klocki z tyłu typowych czujników nie mają, podobno za czujnik zużycia robi tu silniczek od hamulca postojowego wysuwając i mierząc odpowiednią ilość jego "kroków". Mam przejechane 124 tys.km czyżby przy takim przebiegu klocki były już zużyte? Patrząc na nie przez felgę widzę że ten zewnętrzny ma jakieś co najmniej 5-7 mm (nowe maja 12). Czy któryś z kolegów spotkał się z tym przekreślonym piorunem przy zużytych tylnych klockach? Jeśli tak to jaki nr błędu pokazał VCDS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy klocki sa za małe i silniczek za bardzo sie wysunie, wtedy tłoczki zostaja w pozycji najbardziej wysuniętej i blokują się, kontrolka na przełączniku od ręcznego mruga na czerwono, wciskanie przycisku nic nie daje (stan awaryjny).

W takim przypadku należy wcisnąć pedał hamulca a następnie przycisk od ręcznego wtedy tłoczki powinny się cofnąć.

Sprawdź ile mięsa jest na klockach, jeśli mało to zmień być może to jest przyczyna kontrolki, aczkolwiek z błędów które wkleiłes raczej wynika że coś jest nie teges z elektryką

Edytowane przez andynl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy klocki sa za małe i silniczek za bardzo sie wysunie, wtedy tłoczki zostaja w pozycji najbardziej wysuniętej i blokują się, kontrolka na przełączniku od ręcznego mruga na czerwono, wciskanie przycisku nic nie daje (stan awaryjny).

W takim przypadku należy wcisnąć pedał hamulca a następnie przycisk od ręcznego wtedy tłoczki powinny się cofnąć.

Sprawdź ile mięsa jest na klockach, jeśli mało to zmień być może to jest przyczyna kontrolki, aczkolwiek z błędów które wkleiłes raczej wynika że coś jest nie teges z elektryką

Witam

Po podłączeniu kompa wywaliło te same błędy co pisałem powyżej 02432, 02433, 02434, 02435. Dziś rano wymieniłem moduł (sterownik) hamulca postojowego. Błędy zostały wykasowane i piorun zgasł, oby na zawsze!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piorun pojechał na wakacje :wink:

No i dobrze może przyda się potomnym :) duży koszt tego sterownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

------------------------------------------------

Witam u mnie coś takiego nie działający hamulec ręczny,nie dział tylko prawa strona a lewa normalnie świecą sie na pulpicie 2 kontrolki lampki.

Pomocy

Address 53: Parking Brake (J540)       Labels: 8K0-907-801-V1.clb
   Part No SW: 8K0 907 801 C    HW: 8K0 907 801 C
   Component: EPB Audi B8   H03 0040  
   Revision: 00000003    Serial number: 00000000052458
   Shop #: WSC 00000 000 00000
   VCID: 2F6DF5377EE897663D9-807A

4 Faults Found:
02434 - Supply Voltage for Control Module for Left Channel 
            009 - Open or Short to Ground - Intermittent
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 00101001
                    Fault Priority: 1
                    Fault Frequency: 1
                    Reset counter: 2
                    Mileage: 234225 km
                    Time Indication: 0
                    Date: 2018.01.09
                    Time: 15:27:36

             Freeze Frame:
                    Voltage: 13.60 V
                    Count: 14
                    Speed: 0.0 km/h
                    Hex Value: 0x0277
                    Hex Value: 0x0001
                    Hex Value: 0x1010

00323 - Vehicle Inclination Sensor (G384) 
            008 - Implausible Signal - Intermittent
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 00101000
                    Fault Priority: 3
                    Fault Frequency: 1
                    Reset counter: 2
                    Mileage: 234219 km
                    Time Indication: 0
                    Date: 2018.01.09
                    Time: 15:06:33

             Freeze Frame:
                    Voltage: 11.70 V
                    Count: 27
                    Speed: 0.0 km/h
                    Hex Value: 0x0274
                    Hex Value: 0x0001
                    Hex Value: 0x0110

02435 - Supply Voltage for Control Module for Right Channel 
            009 - Open or Short to Ground - MIL ON
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 11101001
                    Fault Priority: 1
                    Fault Frequency: 18
                    Reset counter: 218
                    Mileage: 234219 km
                    Time Indication: 0
                    Date: 2018.01.09
                    Time: 15:02:38

             Freeze Frame:
                    Voltage: 11.80 V
                    Count: 15
                    Speed: 0.0 km/h
                    Hex Value: 0x0263
                    Hex Value: 0x0001
                    Hex Value: 0x0110

02433 - Supply Voltage for Right Parking Brake Motor (V283) 
            011 - Open Circuit - MIL ON
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 11101011
                    Fault Priority: 1
                    Fault Frequency: 18
                    Reset counter: 218
                    Mileage: 234219 km
                    Time Indication: 0
                    Date: 2018.01.09
                    Time: 15:02:38

             Freeze Frame:
                    Voltage: 11.80 V
                    Count: 29
                    Speed: 0.0 km/h
                    Hex Value: 0x0263
                    Hex Value: 0x0001
                    Hex Value: 0x0110

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...