Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Olej w płynie chłodzenia

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

JAK temacie, pokazały się plamki oleju w zbiorniku prawdopodobnie puszcza uszczelka pod głowicą ale olej jest ok bez zanieczyszczeń,dam rady przelatac tak jakieś 2-3 tys.km?

Opublikowano

Jak masz możliwość zrobic to wcześniej to nie radziłbym ci ryzykować....

Opublikowano

Jak jeździsz "w koło komina" to można zaryzykować.

W b4 też miałem olej w zbiorniczku i dosyć długo z tym jeździłem bez przykrych konsekwencji.

Niekoniecznie uszczelka, możliwe że głowica lub blok pęknięty...

Opublikowano

Jak jeździsz "w koło komina" to można zaryzykować.

W b4 też miałem olej w zbiorniczku i dosyć długo z tym jeździłem bez przykrych konsekwencji.

Niekoniecznie uszczelka, możliwe że głowica lub blok pęknięty...

Hehe, nie strasz kolegi

Ja tam wolałbym np zeby to była uszczelka a nie np pękniętym blok.... :(

Opublikowano

Pierwsze co trzeba wyeliminować jako możliwą przyczynę , to nieszczelność chłodnicy oleju :naughty:

Jak będziesz pewien, że jest szczelna, to dopiero zacznij grzebać w silniku :hi:

Opublikowano
  • Autor

Też właśnie słyszałem że może to być chłodnicza oleju, :-/

Opublikowano

Też właśnie słyszałem że może to być chłodnicza oleju, :-/

To byłaby najtańsza opcja niz robic uszczelkę itp.

Powodzenia w temacie życzę, daj znac jak zdiagnozujesz problem

Pozdr

Opublikowano

Pierwsze co trzeba wyeliminować jako możliwą przyczynę , to nieszczelność chłodnicy oleju :naughty:

Jak będziesz pewien, że jest szczelna, to dopiero zacznij grzebać w silniku :hi:

Piotr bardzo dobrze gada, nierwac czapy na daremnie...chłodniczka/wymiennik ciepła to pierwszy do sprawdzenia element jesli w płynie znajduje sie oliwa. - ciśnienie oleju jest wyższe od ciśnienie wytworzonego w ukł.chłodzenia.

Opublikowano
  • Autor

Słyszałem też o sposobie sprawdzenia czy to uszczelka, a mianowicie że 2 przewody z chłodnicy do bloku powinny być miękkie a u mnie górny jest miękki a dolny twardy. Nie wiem na ile to prawda.

Opublikowano

mylisz sposoby na rodzajach uszkodzeń uszczelki. tobie do układu chłodzenia nie dostaje sie ciśnienie sprężania/spaliny tylko olej silnikowy.

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Witam ponownie

Więc tak, na początku wymieniłem zbiorniczek bo jak się okazało był rozczelnony, przeplukalem układ i wlalem czysty płyn, narazie przejechałem 300 km i jest czysto

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.