Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak komunikatow polfis


tomekch973

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem posiadaczem a4 b5 rok 2000 z licznikiem pol fis, podczas wymiany oleju, po jego spuszczeniu wykreceniu filtra postanowilem przekrecic zaplon aby zobaczyc jak wyglada komunikat o braku oleju jednak zamiast tego zobaczyłem napis OK czyli auto gotowe do jazdy, wczoraj takze przy braku płynu do spryskiwaczy nie otrzymałem zadnego komunikatu ( nie jestem pewien czy powinien informować o tym) dodam ze przy zapaleniu rezerwy pojawia sie znaczek" dystrybutora" , przy otwartych, nie domknietych dzwiach takze pokazuje informacje prawidlowo.

Co moze byc przyczyna mojego problemu i jak go rozwiazac?

Pozdrawiam :)

Wysłane z mojego HTC Desire X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczkuję w tym temacie, ale z tego co mi wiadomo na razie z wszechobecnej wiedzy, to może Twój licznik FIS był rezany, i zamiast czujników do miski olejowej oraz pojemnika spryskiwaczy, wrzucono emulatory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to moge sprawdzic? , czujnika od miski idzie 3 zylowy przewod o ile dobrze pamietam i jest gdzies wpiety pod obudowe silnika

Wysłane z mojego HTC Desire X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W półfisie nie pokazuje niskiego poziomu płynu do spryskiwaczy, a co do oleju to zapewne odrazu po włączenie zapłonu raczej się nie zapala. Może po chwili, albo po odpaleniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczekaj jakieś 3 minuty i powinien komunikat wyskoczyć (oliwiarka z napisem min)

Jak wypniesz kostkę od czujnika oleju to powinien wyskoczyć komunikat oil sensor (oliwiarka z napisem sensor)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok sprawdze w piatek bo nie mam mozliwosci w najblizszym czasie

odpielem przewody od czujnika i nic na fisie dalej zapala sie OK


jakies inne pomysły?

Edytowane przez tomekch973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odepnij dodatkowo czujnik otwarcia maski

Może on daje cały czas sygnał, że maska otwarta i przez to nie wyświetla komunikatów czujnika oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odepnij dodatkowo czujnik otwarcia maski

Może on daje cały czas sygnał, że maska otwarta i przez to nie wyświetla komunikatów czujnika oleju

czujnik otwarcia maski? chyba nie mam czegos takiego napewno przy otwartej masce nie pokazuje mi zadnej informacji na fis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ten czujnik niczego na fis nie sygnalizuje.

Otwórz maskę i do zamka maski powinna iść wtyczka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpiolem czujnik otwarcia maski czujnik olejowy i nadal swieci OK po przekreceniu zaplonu czy tez odpaleniu auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...