Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie cewki zapłonowe + świece


cingular

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pada mi cewka zapłonowa, auto nie ma mocy na wolnych obrotach telepie silnikiem, wypadają zapłony . Po przełożeniu miejscami cewek ustaliłem że jedna z cewek jest padnięta bo gdzie jej nie przełożę jest missfire. Jakiej firmy cewki kupić ? BREMI, BERU, NGK ? Czy muszę wymieniać cały komplet cewek czy wystarczy tą jedną? Druga sprawa dotyczy świec. Wyczytałem że ngk jednoelektordowe wystarczą ale znajomy mechanik stanowczo mi odradził ze względu na zainstalowany podtlenek LPG. Podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami, pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cewki: podjedź/zadzwoń do ASO i sprawdzą Ci czy łapiesz się na bezpłatną akcję serwisową dzięki której wymieniają wszystkie cewki. A jak do ASO nie zajeżdżasz dla zasady (podobno są tacy :wink: ), to pozostaje dobrać zamiennik na podstawie numeru OE:

06C 905 115M (191zł ori)

Świece dobiera się w zależności od kodu silnika, więc tak:

ASN/BBJ:

101 000 035HJ - zwykła, dwuelektrodowa (67zł ori)

AVK/BGN (USA):

101 905 611 - platynowa, jednoelektrodowa (83zł ori)

LPG nie chce na ori (lub ori zamiennikach) chodzić poprawnie?

Zmień gazownika :hi:

Nadmienię, że można się z ASO dogadać by przy okazji akcji wymiany cewek założyli nowe świeczki, które mogą być dostarczone przez klienta. Mi coś takiego zaproponowali i chcieli coś ok. 100zł za robotę (normalnie stawka jest 2x wyższa), nie skorzystałem, gdyż przed wizytą u nich zdążyłem je wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosch Platinum iridium, jakieś 45 zł za sztukę. Mam takie i działają super. Cewki Beru kupowałem rok temu jedna bez potrzeby, jakieś 125 zł

Xperia Z2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platynówka dla ASN-a to jak dmuchanie na zimne, ale kto bogatemu zabroni :D

Amerykańce (AVK/BGN) mają inne ECU, przystosowane są pod paliwo Pb91/95 a ASN/BBJ pod Pb95/98 (przy czym "gorsze" paliwo ogranicza nieco moc), nieco inny jest więc proces spalania, inne mają też katalizatory no i inną normę emisyjną spełniają (AVK - ULEV1; BGN - LEV2) - stąd pewnie wynika potrzeba stosowania w nich lepszych świeczek :hi:

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my też sprzedajemy głównie beru i chyba lepszej jakości nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...