Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Jak otworzyć bagażnik ?


Gość spedyt

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem maila od użytkownika forum że ma problem z dostaniem się do bagażnika, brak było informacji czy to jest sedan czy kombi.

Postaram się pomóc na przykładzie sedana gdyż takowy posiadam.

Jeszcze jedno w mojej wersji można dostać się do środka przez kanapę i stamtąd przeprowadzić wszystkie czynności.

Wszystko robiłem na otwartym bagażniku żeby zaoszczędzić czas i nie chciało mi się włazić przez kanapę :wink:

Zaczynamy

Na poczatku odkręcić trójkąt ostrzegawczy, 9 wkrętów mocujących osłonę na obwodzie i 2 wkręty w klamce

os_ona.jpg

wkrA_ty.jpg

Ukaże się nam taki oto widok

ciA_gno1.jpg

To cięgno odpowiedzialne jest za otwieranie, możliwe jest że uszkodzone są małe plastiki które utrzymują cięgno na swoim miejscu

ciA_gno2.jpg

Po zdjęciu osłony powinno się dać radę otworzyć klapę

Jeżeli ktoś posiada wiedze jak dostać się do środka w modelu bez składanej kanapy to proszę się się podzielić z kolegami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tosamo... problemem jest blaszka przy zamku do której podpiętejest cięgno(drucik) z zamka.

Blaszka jest za cięka i sie z czasem odgina tak ze nie otwiera zamka.

Wystarczy ja odgiąć w strone zamka i powinno byc ok.

Pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za informacje ale tak jak pisales nie bylo podane czy sa kladzione siedzenia ja wlasnie ich nie mam ;(( i w tym jest [problem takto bym cos wymyslil a takto mi zostalo chyba tylko rozwierceniem zamka i wymiana go sorki za klopot i dzieki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostalo chyba tylko rozwierceniem zamka

Z tym wierceniem to poczekaj, zobaczę może po ściągnięciu listwy z podświetlaniem tablicy coś bedzie można włożyć, jakiś haczyk.

Wiercenie zostaw jako ostateczność :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wierceniem to poczekaj, zobaczę może po ściągnięciu listwy z podświetlaniem tablicy coś bedzie można włożyć, jakiś haczyk.

dokladnie tak da sie otworzyc

otwieralem tak jak mi padl zamek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn konkretnie jak? Mnie tez dzisiaj sie zablokowal bagaznik i nie mam otwieranej kanapy... Co robic?

proszę kontynuować ten wątek tutaj http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=10988.0, dział warsztat nie jest od tego

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drodzy koledzy :hi:, wczoraj miałem ten problem. rozebrałem tapicerke z klapy bagaznika, dobrałem się do zamka i spostrzegłem :shocked:żę problem tkwi w centralce. wystarczyło przekrećić kluczem zamek to wtedy gy się odblokował. :notworthy:nie musiałem siedzię w bagażniku i się gimnastykować. :wallbash: jednym zdaniem : używajmy czsem kluczyków przy otwieraniu dzrzwi aby zamki się nam nie przycinały. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem w sedanie z nieskładaną kanapą tylnia, zamek w bagażniku nie działa juz od dawna, ale podlaczony jest do centralnego i nie bylo probloemu z jego otwarciem. Sprawa sie nieco skomplikowała kiedy centralny zamek (z kluczyka) przestał działać :confused4: Bylem u kolesia od zamków i powiedizał mi ze ten cały mechanizm od centralnego znajduje sie w bagażniku i nie moge sie teraz do niej dostac :wallbash: jest jakis inny sposób poza rozwiercaniem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie.ratunek dla was.miałem podobny problem.mam sedana z nierozkładana tylna kanapa.po sciagnieciu kanapy okazało sie ze poprzedni własciciel auta wysiał kawałek blachy i jest tam małe dojsci.Proponuje wam to samo tylko ze trzeba jeszcze znalezc bardzo mała osobe zeby tam weszła i odkreciła te sruby.Mi sie udało:)zycze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z okolic Olsztyna . Ale jakoś udało mi się otworzyć . Nalałem w zamek trochę penetratora poruszałem i poszło. Ale będę go jeszcze rozkładał aby wyczyścić. Nie mogę tylko kluczyka w zamek włożyć strasznie się zakleszczył, a wkładek nie spotkałem , na razie niech będzie zobaczymy chyba że się znów zablokuje. Jest sposób na otwarcie jak nie ma dojścia przez kabinę po przez nawiercenie otworu za rej. i jakimś hakiem pociągnąć trzeba za cięgna . Ponoć skuteczny sposób i pewnie jedyny w tych samochodach, bo rozwiercanie wkładki nie wiele może pomóc, a wkładki ciężko jest dostać, chyba tylko w salonach i na szrocie. Ale j będę szukał bo chcę ją wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki sam problem nie mogę otworzyć bagażnika w kombi, jest to jakoś elektrycznie sterowane. Po naciśnięciu tego wyłącznika na klapie nad tablicą rejestracyjną nic się nie dzieje. Wcześniej było słychać taki dźwięk chyba tego pneumatycznego lub elektrycznego mechanizmu który otwiera zamek. Co to może być? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy to jak w końcu jest z tym bagażnikeim?? Wystarczy odkręcić oświetlenie rejestracji i jakoś kombinować, czy ostateczność-wiercenie???

Ma ktoś może z was zrobione zdjęcie, które pokazałoby w którym miejscu trzeba przewiercić ten otworek??[br]Dopisany: 07 Lipiec 2009, 11:04_________________________________________________Poratujcie :wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręcenie podswietlenia tablicy nic nie da, a nawet nie da się tego zrobić (sedan przed liftem) bez otwarcia klapy bagażnika. Należy zdjąć tablicę rejestracyjna i mniej więcej na środku wyciąć otwór. Musi byc takiej wielkości abyś mógł tam włożyć jakieś szczypce i pociągnąć drut który otwiera zamek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jest jeszcze inny sposób można się dostać do klamki z 2 wkrętami http://www.postimage.org/image.php?v=gxXcX5J żeby pociągnąć za cięgno przez tylną lampę ,a tylną lampę można odkręcić od środka wyciągając głośnik na tylnej półce jak jest i trzeba mieć trochę czasu i bardzo długi śrubokręt , może to trochę dziwnie brzmi ale u mnie tak otworzyli bagażnik bez wiercenia czy wycinania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzis mialem okazje pobawic sie ze swoim zamkiem od tylniej klapy. Wkladalem bagaze do auta gdy po 3 przyjsciu z domu bagaznik sie nie otworzyl a przycisk z wkladka wcisnal sie i nie odskoczyl spowrotem, mimo tego, ze zadzialala pompka od zamka bagaznika po przekreceniu kluczyka w drzwiach i otworzeniu auta. Tak wiec musialem wejsc do bagaznika przez tylna kanape i odkrecic tapicerke z tylniej klapy (9 wkretow od tapicerki + 2 od raczki + 2 od trojkata ostrzegawczego) i ruchem do gory pociagnac tapicerke by zeszla dlatego ze plastikowa raczka od otwierania/zamykania klapy nachodzi od wewnetrznej strony tapicerki na profil od klapy. Po zdjeciu tapicerki otworzylem bagaznik pociagajac ciegno ( dlugie,cienkie, skierowane pionowo do gory od zamka) do gory i otworzylem klape. Dalsze czynnosci polegaly na odkreceniu bialej oslonki zamka, ktora jest mocowana na 2 nakretki (klucz 10). Nastepnie odchaczamy ciegno z plastikowego zaczepu i wyciagamy zamek zdejmujac go ze srub i odchylajac ciegno miedzy profilem a blacha klapy. W moim przypadku okazalo sie ze musialem wyjac zawleczke trzymajaca biale plastikowe kolko zebate suwajace sie po platikowym suwaku zazebiajacym sie z kolkiem po czym wyjalem kolko i pozadnie wyczyscilem je szmatka i szczoteczka do zebow tak aby pozbyc sie brudu pomiedzy zebatkami. Wlalem na sprezynke zamka WD-40 oraz na wszystkie platikowe elementy zamka. Po calej operacji czyszczenia skrecilem w odwrotnej kolejnosci zamek do kupy po czym zalozylem go na swoje miejsce i przykrecilem do klapy bez oslonki na probe aby sprawdzic czy dziala. Po 3 probach zamkniecia zamek znow sie zatrzasnal. Okazalo sie ze to WD-40 wyplukujac brud zablokowalo suwak. Przeczyscilem wszystko raz jeszcze pedzelkiem i po dokonaniu ok 30 prob wszystko dzialalo bez zarzutu. Skrecilem wiec wszystko do kupy w odwrotnej kolejnosci do zdejmowania i moge juz sie cieszyc zamkiem dzialajacym jak nowy. Mam nadzieje ze moj sposob rozwiazania problemu przyda sie innym uzytkownikom A4. Pozdrawiam :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko OK kolego, ale jak nie można się dostać od środka auta do bagażnika, to co??

Ja wywierciłem mały otworek pod rejestracją, pociągnąłem linkę i otworzyłem. Można by jeszcze wycinać blachę za tylnim siedzeniem, ale więcej z tym roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...