Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[BRB+]Srebrny Resorak/S-line/Koło 19"/Eibach Sportline/Hebel320-288mm/Tunel USA/Bose/Kiera B8.5/153KM<>330Nm/


Norbas

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Norbas napisał:

Ale tam to już w ogóle pogoda do bani ? norki się śmieją, ze tam  340dni pada deszcz a reszta swieci słońce ?

Dokładnie:lol: sporo było w 2014 i 2015 gwarancji tesli na cieknące dachy panoramiczne i to 80-90% z bergen ale już poprawili i jest ok..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adam87 napisał:

Dokładnie:lol: sporo było w 2014 i 2015 gwarancji tesli na cieknące dachy panoramiczne i to 80-90% z bergen ale już poprawili i jest ok..

To samo było z b8 z początku produkcji tyle, ze tam chodziło o Norwegię jakoś 70% miało problem z panorama ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Norbas napisał:

To samo było z b8 z początku produkcji tyle, ze tam chodziło o Norwegię jakoś 70% miało problem z panorama ?

Też ciekło???  Tesla jest z kaliforni a tam pogoda fajna:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był nieszczelny, zacinał się coś jeszcze... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek podczas udania się na ustawienie zbieżności itd. spotkała mnie nieprzewidywana usterka :facepalm: Jak to zwykle przed oddaniem auta sprawdzam je dookoła i dopiero oddaje, "taki rytuał" :decayed:   Pomacałem  sobie felgi i na prawym kole przednim nie mogłem utrzymać dłoni przez dłuższy czas. O zacisku nie wspominam bo tam tak gorąco dawało, że nie było co się narażać na poparzenie...  Po wjeździe na warsztat podszedłem i uznałem, że tłoczek pewnie się zapiekł... obrócić koło było strasznie ciężko. Godzina 15:30 więc nici z zakupu zacisku bo wszystko zazwyczaj do 16 a tym bardziej w piątek, o zakupie zestawu naprawczego w NO można zapomnieć... :facepalm:  W sobote podjechałem do kumpla do garażu i zacząłem grzebać :) Tłoczek nie był w super stanie a więc trzeba było czyścić :decayed: Za delikatną pomoc podziękowania dla Siwego :thumbup1:

IMG_2586.JPG

IMG_2585.JPG

IMG_2584.JPG

IMG_2583.JPG

Czyszczenie pomogło ale chyba trzeba zacząć szukać jakichś fajnych hebli :decayed: 

 

Pobrudziłem sobie trochę ręce postanowiłem zajrzeć co mi kapie po silniku.... Przy okazji rozkręcania poczyściłem sterownik obrotów egr oraz egr, ssący nie był zawalony jakoś specjalnie syfem. Myślałem, że to z pod uszczelki pokrywy ale okazało się, że susza... a coś waliło poniżej a wyglądało jakby z uszczelki pod głowicą. Decyzja lecę z z odkręceniem kolektora ssącego :facepalm:  dojście ujowe w BRB... chłodniczka spalin przeszkadza a jedna śruba jest na wysokości gruszki od turbo... to samo z dwoma śrubami od kolektora... bez specjalnego klucza ciężko ale pod dłuższej walce jakoś poszło :)     Okazało się, że olej leje się z kolektora ssącego i nie wiem za bardzo czemu, odma ? Wsio poskręcałem z momentami jak w fabryce... Momenty z jakimi należało dokręcić śruby był niewielkie :huh: egr, silnik obrotów egr, rura z kolektora do chłodniczki spalin oraz druga rura z chłodniczki spalin do kolektora wydechowego miały po 5Nm, sam kolektor ssący miał 15Nm :thumbup1: 

Zobaczymy na jak długo będzie spokój :naughty:

Kilka fotek: 

IMG_2601.JPG

IMG_2609.JPG

IMG_2613.JPG

IMG_2614.JPG

 

IMG_2605.JPG

IMG_2626.JPG

Pozdrówki :hi: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej prawdopodobne, że sączyło się spod pokrywy lub EGR i dalej przez kolektor na dół silnika :P ostatecznie zobacz czy nie masz oleju w wężu kompresji z turbo :P

Warsztacik konkretny :thumbup1: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kamil-vag napisał:

bardziej prawdopodobne, że sączyło się spod pokrywy lub EGR i dalej przez kolektor na dół silnika :P ostatecznie zobacz czy nie masz oleju w wężu kompresji z turbo :P

Warsztacik konkretny :thumbup1: 

Kamil ten co idzie z pokrywy do węża pod filtr powietrza i turbo ? Olej jest świeży a przy uszczelce i powyżej kolektora ssącego sucho :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Adam87 napisał:

Wstaw jeszcze przerywniki i będziesz norków łapał :decayed:

Tam nie ma co łapać :suicide_anim:

Ostatnio byłem w vegvesen na zatwierdzeniu i wpisaniu zawiechy w kartę to mi kazali zrywać naklejki czarne z rejek bo by mnie nie wypuścili :rolleyes: na szczęście obyło się bez kary i cięcia blach :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Norbas napisał:

Tam nie ma co łapać :suicide_anim:

Ostatnio byłem w vegvesen na zatwierdzeniu i wpisaniu zawiechy w kartę to mi kazali zrywać naklejki czarne z rejek bo by mnie nie wypuścili :rolleyes: na szczęście obyło się bez kary i cięcia blach :kox:

No ale to nie wolno ich mieć???

Przecież u nas w okolicy to od h..a jest tych naklejek..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Adam87 napisał:

No ale to nie wolno ich mieć???

Przecież u nas w okolicy to od h..a jest tych naklejek..

U nas też sporo ale vegvesen się czepia ich bo nie są legalne. Jak już to możesz mieć białe zakrywające flagę i niebieskie tło :P tak czy siak zamawiam znowu :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Norbas napisał:

U nas też sporo ale vegvesen się czepia ich bo nie są legalne. Jak już to możesz mieć białe zakrywające flagę i niebieskie tło :P tak czy siak zamawiam znowu :decayed:

W pl pewnie tez unlegal bo ogólnie fajnie to wygląda :good: 

poszukam zeby tu kupic :naughty:

Pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Adam87 napisał:

W pl pewnie tez unlegal bo ogólnie fajnie to wygląda :good: 

poszukam zeby tu kupic :naughty:

Pozdro 

No nie są... i raczej nie będą...

W NO już robią nawet z logo.... Audi, RS,S, Audi Sport, Volvo, VW, Rline itp :naughty: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Norbas napisał:

Widziałeś nawet politi mają takie.. :naughty: i do Teselki:decayed: .. choć na żywo nie widziałem, tylko czarne z NO i flaga..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

19 godzin temu, Adam87 napisał:

Widziałeś nawet politi mają takie.. :naughty: i do Teselki:decayed: .. choć na żywo nie widziałem, tylko czarne z NO i flaga..

Nie no, politi to albo foto szopek albo przykleili na szybkości :decayed: 

Widziałem, ze szukasz modułu pod składane lustra... pisz do kkam bo coś tam mu zostało ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Norbas napisał:

 

Nie no, politi to albo foto szopek albo przykleili na szybkości :decayed: 

Widziałem, ze szukasz modułu pod składane lustra... pisz do kkam bo coś tam mu zostało ;) 

Raczej na szybkości i to na chwile.. 

A moduł już załatwiony.. jestem właśnie na zlocie w bukowinie i jutro z kkam montujemy :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Adam87 napisał:

Raczej na szybkości i to na chwile.. 

A moduł już załatwiony.. jestem właśnie na zlocie w bukowinie i jutro z kkam montujemy :good:

A no to spoko ;) udanego zlotu i nie rezajcie po trzeźwemu  :decayed: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Norbas napisał:

A no to spoko ;) udanego zlotu i nie rezajcie po trzeźwemu  :decayed: 

Dzięki :decayed:

Dam znać jak wyjdzie..

Pozdrawiam:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adam87 napisał:

A moduł już załatwiony.. jestem właśnie na zlocie w bukowinie i jutro z kkam montujemy :good:

Zrób fotostory, bo moje lustra i moduły też leżą i czekają na poskładanie, zawsze będę miał prościej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób fotostory, bo moje lustra i moduły też leżą i czekają na poskładanie, zawsze będę miał prościej [emoji6]
Ok.. będe wrzucał na bierząco :)

Wysłane z Galaxy S7 edge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...