Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Metaliczne brzdakanie po wymianie Tarcz i klocków


vasco

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć....Audi A4 B6 Kombi ....Taka Sytuacja :

Wymieniłem kilka dni temu TARCZE przód i założyłem nowe klocki ( powód to świecąca się kontrolka od klocków - po ściągnięciu koła zapadła również decyzja o nowych tarczach - czyli KOMPLET )

Po złożeniu wszystkiego do KUPY PRZETESTOWANIU wszystko wydawało się OK ...Jednak na nierównościach np. betonowych płytach i ich łączeniach oraz na innych dziurach kiedy koła wpadają ,uderzają o nierówności słychać WYRAŹNIE BRZĘCZENIE METALICZNE !!! co że tak to ujmę WQU....RZA mnie i IRYTUJE.

Zajechałem więc z powrotem do mechanika rozkręcił wszystko posprawdzał - MECHANICZNIE BEZ ZARZUTÓW gra i buczy ( a właściwie brzęczy ) na równej nawierzchni NIC CISZAaaaaa , hamulce działają jak TRZA co najważniejsze ....ale te odgłosy brzdęk brzdęk brzdęk wracają na każdych nierównościach a akurat codziennie pokonuję odcinkek tzw betonówki , jest ciepło okno otwarte i brzedęk brzdęk na każdym łączeniu płyt się rozlega ...

COŚ KTOŚ MOŻE WIE w temacie ??? Proszę o PORADĘ i dziękuję z góry JAK TEGO BRZDĄKAJĄCEGO GADA UCISZYĆ !!!!!

Mechanik stwierdził że wyczyścił zacisk z brudu i teraz jest tam podobno jakiś luz i klocki dostały tzw luzu roboczego - po jakimś tam czasie wszystko podobno wróci do NORMY i zapadnie ciszaaaa.....

pzdr :hi:

Edytowane przez wrclaguna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź osłonę tą co tarcze osłania :P

W jakiej kondycji jest,,, możliwe że jest lekko wygięta i tak wspominasz że przy każdym wpadnięciu na nierówność słychać brzdęk, ( też tak miałem i taka u mnie była przyczyna)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jedziesz po nierównościach naciśnij delikatnie hamulec i pewnie ucichnie całkowicie ;) .Masz tam takie druciki ( widoczne bez zdejmowania koła) po jednym na każdym zacisku wymień je i powinno zniknąć.

Edytowane przez Duch^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jedziesz po nierównościach naciśnij delikatnie hamulec i pewnie ucichnie całkowicie ;) .Masz tam takie druciki ( widoczne bez zdejmowania koła) po jednym na każdym zacisku wymień je i powinno zniknąć.

Dokładnie jak kolega pisze ,miałem tak samo. Nie musisz ich wymieniać, wystarczy je trochę podgiąć tak żeby ciasno weszły w otwór w zacisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Vasco, daj znać jak poradziłeś Sobie z tymi zaciskami brzdękającymi??? bo ja już nie mam cierpliwości do tego......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jedziesz po nierównościach naciśnij delikatnie hamulec i pewnie ucichnie całkowicie ;) .Masz tam takie druciki ( widoczne bez zdejmowania koła) po jednym na każdym zacisku wymień je i powinno zniknąć.

Gdzie dokupie same te druciki?

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka

Sorrrry Panowie długo tu nie zaglądałem ( bo nic się nie działo z autkiem prócz brzdęków ;) ) Jakoś się przyzwyczaiłem do tematu i nic z tym nie zrobiłem brzdąka dalej po prostu , akurat dzisiaj zmieniałem opony w punkcie to tylko sprawdziłem stan klocków i tarcz - jest Ok...ale jutro mam plan ściągnąć koła i oblukać temat raz jeszcze z naciskiem na owe "druciki" ( zapewne chodzi o te co trzymają klocki w zacisku ) i "osłonę "

Dam znać co i jak jutro wieczorkiem.

pzdr

Edytowane przez vasco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...