Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Z dwumasy na jednomas (koło sztywne)


MurzynDDZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam Audi A4 B5 z 96 roku z silnikiem 1.9 TDI 110 KM (kod silnika AFN)

Mam teraz pytanie, ponieważ będę zmieniał sprzęgło i mechanik mi doradził, żeby przejść z dwumasy na jednomase koło sztywne (niższy koszt) no i teraz pytanie. Z czego przełożyć, mówił mi, że z benzyniaka można v6 i jeszcze czegoś bo chodzi o to, żeby nie stracić na momencie obrotowym czyli mocy po przekładce. Także może ktoś z Was będzie wiedział z czego najlepiej włożyć?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest temat o tym już na forum. Wstawiają chyba z silnika 1Z. Ja bym się w to nie bawił bo sprzegło zmieniasz raz na 200- 300 tys km i czy warto zaoszczędzać te 500 zł kosztem komfortu? Pytałem kiedyś mechanika swojego czy warto wstawiać jednomas i powiedział, że czuć drgania potem. Lepszym sposobem jest regeneracja starej dwumasy.

Edytowane przez jospethe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby te

Jest temat o tym już na forum. Wstawiają chyba z silnika 1Z. Ja bym się w to nie bawił bo sprzegło zmieniasz raz na 200- 300 tys km i czy warto zaoszczędzać te 500 zł kosztem komfortu? Pytałem kiedyś mechanika swojego czy warto wstawiać jednomas i powiedział, że czuć drgania potem. Lepszym sposobem jest regeneracja starej dwumasy.

Niby te drgania nie są tak bardzo odczuwalne tylko chodzi o moment obrotowy, żeby auto nie straciło na mocy. Znalazłem temat, że biorą chyba z silnika 1Z do AFN'a - http://a4-klub.pl/index.php?/topic/51400-b5-afn-zamiana-kola-dwumasowgo-na-kolo-jednomasowe-afn-1z/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło z 1Z pasuje do afn.

"zetory" miały chyba montowane tylko sprzęgła jednomasowe ( z tego co się orientuje)

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie z 1Z koło, drgań jakoś specjalnie nie czuć, jedynie delikatne szarpanie przy zmianie biegów czego nie ma przy 2 masie. Szukaj z a80 1.9tdi 1z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam i szukam.... Założyłem do AJM koło od 2.0 80 b4 powiadają że takie same jak w 1Z + do tego sachs 3000 722 002. Sprzęgło ślizga się od 2-jki, 2 tys rpm. POMOCY !

Edytowane przez koteceq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...