Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jazda z nje dzialajaca turbina


dublin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zacznę od początku. Po wymianie rozrządu i przejechaniu ok 150 km zapaliła mi się kontrolka check engine, pojechałem na komputer i pokazało przerwany obwód termostatu czy jakoś tak, błąd został wykasowany, kontrolka zgasła, ale auto ma muła, turbiny wgl nie slychac, auto nie przyspiesza tak jak wcześniej, pierwsze moje pytanie to czy faktycznie błąd związany z termostatem może wprowadzić w tryb awaryjny a którym wyłączy się turbo ? A drugie czy może jeździć q tym trybie awaryjnym z nie działająca turbina jeśli temperatura silnika jest ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bład termostatu nie ma nic do turbo...

Jezeli auto jeździło ok przed wymiana rozrządu to wracaj do mechanika bo coś spitolił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że w komputerze było że auto jest w trybie awaryjnym, po tym jak zapaliła się kontrolka check engine, błąd usunięty, a auto dalej zamula czyli jak by dalej było w tym trybie . Sorki za błędy ort ale to słownik

Ale ogólnie błąd czujnika termostatu nie może przełączyć w tryb awaryjny ?

Obecnie żadne kontrolki się nie pala, auto odpala normalnie , temp 90 stopni, ale nie jedzie...

Mogę jeździć jeśli turbina nie działa ? Silnik 1.8 t, jutro miałem jechać nad morze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinieneś jechać ale jak już musisz to nie pałuj go..

Na przyszłość zapamiętuj kody błędów.

Skoro turbo nie zyje to albo coś pokickali albo zaworek od sterowania nie działa jak należy.

Pytanie czy przed oddaniem auta na wymine rozrządu miałeś takie same objawy jak teraz???

Ogólnie poszukaj w tematach z 1.8T coś raczej na pewno znajdziesz jak zdiagnozować problem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odebrałem auto to turbo jeszcze działało, dopiero wczoraj czyli po ok 250 km zauważyłem że auto ma muła. Jutro pojadę na kompa zobaczymy

Na komputer nie pojechałem, auto się odmulilo gdy trochę wcisnalem

Edytowane przez dublin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...