Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

stuki przy dodaniu gazu z kolektora ssacego

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam pacjent to b8 2.0 caga jakieś stuki przy dodaniu gazu z kolektora ssacego pomocy . Na swoim obrotach nic nie słychać

Opublikowano

Kiedyś miałem podobny problem myślałem ze coś wpadło do kolektora a pękł regulator zaworów ale to było w bmw e34 3.5 benzyna.

Opublikowano
  • Autor

To właśnie cos słychać jakby cos tam wpadło, nie mam pojęcia co, pierwszy mechanik mówił, ze to pompa wysokiego ciśnienia trzeszczy, wymieniłem dalej to samo, wczoraj sie wsluchalem i to jednak w kolektorze cos słychać

Opublikowano

Ja rozebrane kolektor i nic w końcu zdałem pokrywę patrze a tam złamany piesek chyba przez wałek pedały bo później jeszcze dwa razy tak się stało i Wleciała nowa glowica.

Opublikowano

Jak w kolektorze to pewnie klapki.

Opublikowano
  • Autor

Wlasnie rozbieralem, wyciaglem klapki złożyłem i dalej to samo...

Opublikowano

Nagraj ten dzwiek.

Opublikowano
  • Autor

Ok jutro nagram i wstawię

Nagraj ten dzwiek.

Kolego mam jeszcze pytanie jak swym aż siada to słychać go na postoju bo u mnie nic nie słychać tylko jak ruszam bez gazu to jest straszny trzeszczot i jak stanę to przez pare sekund słychać taki sam trzeszczot

Sorry dwumasa

  • 2 lata później...
Opublikowano

Siema nie wiem czy to akurat z kolektora ale przy dodaniu gazu zauważyłem dzisiaj takie stuki, dziwny dźwięk. Audi a4 b8  2.0 TDI

20180211_164238.mp4

Edytowane przez mrarturko

  • 6 miesięcy temu...
Opublikowano
W dniu 11.02.2018 o 18:18, mrarturko napisał:

Siema nie wiem czy to akurat z kolektora ale przy dodaniu gazu zauważyłem dzisiaj takie stuki, dziwny dźwięk. Audi a4 b8  2.0 TDI

20180211_164238.mp4

Witam czy kolega poradził sobie z tym objawem bo mam ten sam problem???

Opublikowano

Siema Z tego co się dowiedziałem to pompa wysokiego ciśnienia. Ten typ tak ma.

Jednak zabieram się do jej wymiany bo mam datę produkcji z 2010r. a nieststy one opiłkują podobno po 2012 roku je poprawili. Sprawdzałem ją ostatnio i na szczęście nie mam żadnych opiłków ale chyba profilaktycznie wymienię. Minus taki że na allegro kosztuje 1500 zł ale jak zacznie opiłkować to czyszczenie całegu układu od 5 do 10 tyś. Wszystko zależy jaki stan opiłkowania i czy wtryski nadają się jeszcze do użycia.

https://allegro.pl/pompa-wtryskowa-bosch-2-0tdi-audi-a4-vw-passat-b8-i7249197156.html

Opublikowano

Pompa wysokiego ciśnienia. Standard w tym silniku, nie przejmuj się jeśli niema opiłków to OK

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.