Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVG] PROBLEM Z PRZYSPIESZENIEM - pomocy !!!


amigo-adi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie, mam audi a4 TDI 1.9 110KM rok 98, i mam problem z przyspieszeniem.

Problem objawia się na 4 i 5 biegu, ale od niedawna potrafi zamulić auto także na 2 i 3.

Wciskam mu gaz i nic, auto praktycznie nie ma ducha !!!

Zwolnienie i ponowne przyspieszenie nic nie pomaga.

Problem znika na troche jak podczas jazdy wyłączę i włączę kluczyk w stacyjce....

Proszę o pomoc !!!

dziękuję z góry, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie przepływka

ale najpierw VAG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może tez turbina sie wieszac tzn łopatki

ale najpierw podłącz VAG-ine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys tez mialem taki problem ze auto mi nie przyspieszalo i musialem go wylaczyc i wlaczyc na nowo, wtedy bylo ok. Jak podlaczylem pod kompa to wyskoczyl blad "roznica cisnien w rurze dolotowej" czy jakos tak. Przypuszczam ze mozesz miec taki sam problem. Podepnij vaga i sprawdz czy nie masz tego samego bo jezeli masz to prawdopodonie kierownice lopatek turbiny sa zapieczone. Ja tego nie dopilnowalem i teraz czeka mnie opreracja serca bo nie mam mocy jak sie rozgrzeje do 90stopni (nawet nie pomaga wylaczenie silnika) :wallbash:

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie przepływka

ale najpierw VAG

prawdopodobie a nawet napewno to kolega przez Ciebie wyrzucil kilkase złotych w błoto ...

skad pomysl przeplywki przy takich objawach ... ehhhhhhhhh :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie przepływka

ale najpierw VAG

prawdopodobie a nawet napewno to kolega przez Ciebie wyrzucil kilkase złotych w błoto ...

skad pomysl przeplywki przy takich objawach ... ehhhhhhhhh :confused4:

spanky: dzięki za zaintersowanie tematem, innym też dziękuję :)

co do przepływki to tak się składa że szwagier miał przepływkę więc nie kupowałem, ale to nie pomogło.

dziś znajomy podłączył mi auto do vaga i okazało się że problem jest z ciśnieniem.

troszkę pogrzebał, wymienił mała część i auto wydaje się że znów ma kopyto !!!

spytam go jutro co dokładnie zrobił to napiszę.

potestuje auto, sprawdzę, też napiszę czy pomogło

pozdrawiam

amigo-adi

[br]Dopisany: 11 Listopad 2008, 22:57_________________________________________________

Witam wszystkich serdecznie, mam audi a4 TDI 1.9 110KM rok 98, i mam problem z przyspieszeniem.

Problem objawia się na 4 i 5 biegu, ale od niedawna potrafi zamulić auto także na 2 i 3.

Wciskam mu gaz i nic, auto praktycznie nie ma ducha !!!

Zwolnienie i ponowne przyspieszenie nic nie pomaga.

Problem znika na troche jak podczas jazdy wyłączę i włączę kluczyk w stacyjce....

Proszę o pomoc !!!

dziękuję z góry, pozdrawiam.

Witam Problem w moim samochodzie polegał na cisnieniu w ruże dolotowej Jeśli ktoś z was ma taki problem to można wejść vagiem w bloki wartości i sprawdzić czy ciśnienie w róże dolotowej sie zmienia bo umnie zamiast rosnąć to nic tam się niezmieniało Po wymianie czujnika auto odrzyło na nowo !!!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem takie same objawy kiedys i okazało sie ze węze podcisnienia spadły z zaworu N75, widać to gołym okiem pod maską więc proponuje przy takich objawach najpierw sprawdzać ten zawór(czujnik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio też miałem taką zawieszkę ... turbina nowa, rury od dolotu i podciśnienia sprawdzone więc pewnie n75 zaczyna szwankować .... jak myślicie ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio też miałem taką zawieszkę ... turbina nowa, rury od dolotu i podciśnienia sprawdzone więc pewnie n75 zaczyna szwankować .... jak myślicie ;(

Sprawdź wężyki podciśnienia przy N75 i "z tyłu" silnika (od strony podszybia) - tam miałem sparciałe i turbawkę odcinało na 5-tym biegu przy 3000 obr/min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...