Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ANA] Montaż szyb elektrycznych - co potrzba ?


graby

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Chłopaki mam pytanko chciałem zamontować w mojej Audicy elektryczne szyby z przodu jakie elementy będą mi potrzebne? Czym sie róznią prowadnice elektryczne od tych na korbkę? Bawił sie ktoś w to? Z góry Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do piątku nie ma mnie w domu, więc musisz jeszcze troszke poczekać.Najtrudniej będzie Ci dostać boczki z przełącznikami.Chyba że sam wyrezasz sobie miejsca na przełączniki.Cały stelarz z silniczkiem i przełączniki moge załatwić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Jakiś czas temu robiłem to u siebie więc może trochę pomogę. Raczej z ramki ręcznej nie da się łatwo zrobić elektrycznej, są trochę podobne ale.... potrzebne są mechanizmy elektryczne z silniczkami – tu możesz zakupić kompletne łącznie z ramką (prowadnicami) szyb lub sam mechanizm – w drugim przypadku stare mechanizmy trzeba będzie roznitować i przykręcić nowe. Tak jak kolega ogion pisał, dobrze miec też boczki z przełącznikam, ja miałem tylko przełączniki i resztę rezałem sam (nawet nienajgorzej to wygląda, w zasadzie ori). Co do elektryki – u mnie na 100% nie było nic wyprowadzone więc i u Ciebie prawdopodobnie trzeba będzie ciągnąć przewody od nowa, nie ma tu potrzeby montowania jakiegoś specjalnego przekaźnika – u mnie idealnie działa bez. Dobrze było by zakupić jednak kompletne instalacje do drzwi, chociażby po to żeby było łatwiej podłączyć kable pod silniczki (jest ich 7 lub 8) - na wtyczce do silniczka są oznaczenia numerów pinów a na samym silniczku nie ma oznaczeń (jest to jak wiadomo ważne), wygodniej też będzie podpiąć przełączniki (na nich już są naniesione oznaczenia pinów). Co do podpięcia instalacji – też mogę pomóc, niestety nie zrobiłem fotek ale może da się to jakoś sprytnie opisać, jakby co to mam też schematy (nie po polsku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest koszt takiej zabawy (z robocizną) ???

Bo także mam autko z "korbotronikiem" :kox: .... robi się coraz cieplej i coraz częściej będzie trzeba otwierać i zamykać okna .... więc czas pomyśleć o montażu elektryki.

Tylko ile taka zabawa łącznie wyjdzie?

.... przy okazji mógłbym wymienić (lub pomalować) rączki w drzwiach, bo są lekko wytarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka ktos zznalazl foto story jak to zrobic bo ja mam ale tylko drzwi kierowcy a chcialbym w obu drzwiach to zamontowac

tutaj link do drzwi kierowcy...

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_zmiana_z_korbki_na_elektryczna_szybe_drzwi_przednie-t59090.0.html;msg633700#msg633700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...