Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Na jakich obrotach trzymacie ALTa?


grzegorzzewski

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie obroty w swoim benzyniaku 2.0 uznajecie za optymalne? Ja z reguły trzymam go pomiędzy 2600-3000 obr/min.

Chyba najważniejsze żeby nie dławić silnika na 1200 obrotów. Ja jak mialem benzyniaka to starałem się nie trzymać go podczas jazdy poniżej 2000 obr/min. Teściowa z kolei jeździ bardziej agresywnie ode mnie i nie schodzi poniżej 4500 obr/min :decayed: Edytowane przez Tyrath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami dochodzę do 4000 obr/min, ale to w trakcie jakiś przygazówek. Poniżej 2000 nie schodzę, z resztą auto się wolno zbiera wtedy. Pytam bo w instrukcji obsługi samochodu nie widziałem nic na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami dochodzę do 4000 obr/min, ale to w trakcie jakiś przygazówek. Poniżej 2000 nie schodzę, z resztą auto się wolno zbiera wtedy. Pytam bo w instrukcji obsługi samochodu nie widziałem nic na ten temat.

Wal do odciny, nie bój nic :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przyspieszam to tak do 2500-3000 i zmiana biegu - to tak w delikatny opanowany sposob bez pospiechu, ALTek dośc dobrze idzie z dołu jak na benzyne. Jazda ze stała prędkością po mieście to okolo 2000 czasem nawet ciut mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie bardzo ładnie się wkręca gdzieś od 1500-1600 obr/min, przy ok.3300 czuć wyraźnie kopa a do tej prędkości obrotowej plynnie przyspiesza. Zaskoczeniem dla mie na plus jest fakt, że przez wiochy i miasto można smyrać nie przekraczająć 2000 obr. :) A żeby nie było zbyt pięknie to potrzebuje do tego jakiś litr oleju na 1000 km :/

Edytowane przez maru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe rzadko kiedy do 2000 obr. przeważnie ciągnę go do 3500 - 4000 :D średnio 250mil. oliwy na 2000 - 2500km :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...