Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Niepodłączony wentylator klimy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Właśnie nabyłem swoje pierwsze Audi. Jest u blacharza aktualnie, który odkrył, że wentylator klimy jest wcale niepodłączony. Zwisa jakiś kabel zwinięty umyślnie w kłębek, ale nawet nie wie czy to ten i w razie czego jak ten wentylator podłączyć :(

Trochę się przestraszyłem, bo zrobiłem na klimie jakieś 50km. Czy łatwo zagrzać/spalić klimę w ten sposób? Jaki mógłbyć cel odłączenia wentylatora?

Dodam, że z elektryką jest coś nie tak. Nie ma światła ani w suficie aniw schowku :(

Będę wdzięczny za wskazówki jak zdiagnozować sytuację...

Opublikowano

Jak byś miał wielkie boom pod maską, i sprężarka by wybuchła, to wtedy mógłbyś się zmartwić. Jak działa, to jak najprędzej ogarnąć wentylator.

Opublikowano
  • Autor

No to nie ma tragedii bo nic nie wybuchło ;). A może jakiś schemat podłączenia wentylatora ktoś by miał? Czy jakąś wskazówkę? Nigdzie nie mogę znaleźć :(

Opublikowano

Bo nie szukasz tam gdzie schematy są, tj. ELSA.

Edytowane przez soulmaster3m

Opublikowano
  • Autor

O kurcze, za to to nawet nie wiem jak się zabrać. Chyba pozostaje mi jakiegoś dobrego elektryka poszukać :(

Opublikowano

Witam. Właśnie nabyłem swoje pierwsze Audi. Jest u blacharza aktualnie, który odkrył, że wentylator klimy jest wcale niepodłączony. Zwisa jakiś kabel zwinięty umyślnie w kłębek, ale nawet nie wie czy to ten i w razie czego jak ten wentylator podłączyć :(

Trochę się przestraszyłem, bo zrobiłem na klimie jakieś 50km. Czy łatwo zagrzać/spalić klimę w ten sposób? Jaki mógłbyć cel odłączenia wentylatora?

Dodam, że z elektryką jest coś nie tak. Nie ma światła ani w suficie aniw schowku :(

Będę wdzięczny za wskazówki jak zdiagnozować sytuację...

Jeśli kabelek od wentylatora ma wtyczkę to możesz go wpiąć w złącze. Złącze od wentylatora patrząc na maskę jest przy zbiorniczku płynu wspomagania. Tak jest w dieselu np AVG. Wtyczka z grubymi kablami 2pin w typie VALEO będzie okrągła. Zanim wepniesz sprawdź wentylator czy działa.

Opublikowano
  • Autor

Wielkie dzięki. Znalazłem i podłączyłem. Wentylator działa jak trzeba. Zastanawia mnie jednak mocno powód, dla którego ktoś go wcześniej odłączył skoro wszystko (na pierwszy rzut oka) gra...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.