Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stado świerszczy przy włączonej klimatyzacji


nanek2

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem od pewnego czasu, gdy włączam klimatyzację słyszę bardzo wyraźne piszczenie. Nagrałem ten odgłos

proszę o nakierowanie co to może być :) słychać ten dzwięk do 1 min i 4 sekundy pózniej na chwile ustaje i od 1 min 23 sekundy znowu się załącza, powtarza się to cyklicznie. Dodatkowo chyba nigdy nie włączył mi się drugi wiatrak, nie wiem czy może to mieć z tym związek :) Pozdrawiam i proszę o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie to pasek tak piszczy, a dlatego cyklicznie bo sprężarka się wyłącza i bez obciążenia pasek przestaje piszczeć. Musisz usprawnić wentylator elektryczny bo oprócz tego że klima będzie miala słabszą wydajność to ciśnienie w układzie będzie nadmiernie rosło i czujnik ciśnienia będzie właśnie rozłączał klimatyzację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za podpowiedzi. Dodatkowo zauważyłem że po włączeniu klimy cała chłodnica w dosłownie dwie sekundy robi się bardzo gorąca..... Wyżej wymieniony dzwięk nie przypomina tego charakterystycznego piszczenia paska ale zgodnie z podpowiedziami kolegów wezmę się najpierw za ożywienie wiatraka klimatyzacji i zobaczymy czy problem zniknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotknij przewodów od klimy. Jeden ma być cały czas zimny. A piszczenie paska, spróbuj wyregulować na napinaczu. Chociaż jak piszczy to raczej do wymiany pasek +szajba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodnica po włączeniu klimy będzie gorąca a wiatrak ma zbijać temperaturę. Wąż między sprężarką a chłodnicą ma być gorący ale wyjściowy z chłodnicy powinien być dużo chłodniejszy- powiedzmy letni lub lekko ciepły. Najpierw usprawnij wentylator i zobacz co się zmieni.

Kiedyś u siebie założyłem nowy pasek Gates od klimy i od razu lekko popiskiwał, nawet mocniejsze naciąganie nic nie dawalo. Wymieniłem na contiego i po problemie. Przy następnej wymianie założyłem Bosha i też cisza.

Pasek u Ciebie też może popiskiwać przez duże opory które stawia sprężarka bo ciśnienie jest za wysokie ale to znów dochodzimy do tego że najpierw sprawny wiatrak, a potem szukanie dalej.

Edytowane przez szper11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


ale wyjściowy z chłodnicy powinien być dużo chłodniejszy- powiedzmy letni lub lekko ciepły.

u mnie wyjściowy jest bardzo zimny wręcz tak jakby zmrożony. Na serwisie powiedzieli że właśnie taki ma być. Jak jest letni lub lekko ciepły to chyba raczej jest coś nie tak :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy sprężarce jeden ma być gorący a drugi zimny ale przy skraplaczu raczej to się nie uda bo czynnik do skraplacza wchodzi mocno podgrzany przez sprężarkę i skraplacz nie jest w stanie wychłodzić go aż do całkiem zimnego. Możiwe że gdyby skraplacz (chlodnica) byłby mocno za duży to coś takiego by się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale muszę Cię rozczarować - prawdopodobnie nie jest to wina paska. Mam u siebie ten sam problem. Jak włączam klimę to piszczy, a przestaje gdy wyłączam. Wymiana paska i napinacza nie pomogła. U mnie najprawdopodobniej to padające sprzęgło sprężarki klimatyzacji. Spróbuj kapnąć odrobiną oleju silnikowego (lub jakimś smarem) przy wyłączonym silniku, u mnie po tym przestaje piszczeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewidentnie sprezarka pada. narazie ogarnij temat wentylatora. przejrzyj styki i sam wentylator sprawdz na krotko. jak dlugo sie nie wlaczal. wes duzy srobokret i mlotkiem puknij dwa razy w metalowy korpus wentylatora, u kolegi pomoglo ale wczesniej styki przekazniki bezpieczniki. ale tak czy siak sprezarka juz dostala po d*pie i bebechy w srodku sa przegrzane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...