Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z drzwiami kierowcy i domykaniem szyb z pilota


Sid1995

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam Audi a4 B6 2002r

Od niedawna z niczego przestał mi działać centralny zamek ale tylko w drzwiach kierowcy. Wszędzie się zamykają z pilota ale drzwi kierowcy nie chcą ani się zamknąć ani otworzyć. Ręcznie zamyka się całe auto.

Czytałem że jest możliwość że coś z wiązką kabli może być nie tak. Nie wiedząc który kabel jest od czego próbowałem jakoś je "odnawiać" i skończyłem na tym że przestało mi działać dodatkowo zamkykanie i otwierani szyb z pilota.

Chciałbym prosić o pomoc jak mogę to naprawić, oraz jakie kable za co odpowiadają

Dołączam zdjęcie wiązki

http://www.directupload.net/file/d/4096/vch8ps73_jpg.htm

http://www.directupload.net/file/d/4096/jdgs2jki_jpg.htm

http://www.directupload.net/file/d/4096/57gtgtah_jpg.htm

i zdjęcie gdzie są podpięte w drzwiach

http://www.directupload.net/file/d/4096/o4x5ehwy_jpg.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij tapicerkę i wtedy wyciągnij przewody bardziej na zewnątrz. Dopiero wtedy je łataj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak ściągnę tapicerke z drzwi wtedy dalej nie mam dojścia do kabli bo one są jeszcze bardziej pod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązka pęka praktycznie zawsze tylko w tej harmonijce, dlatego po zdjęciu tapicerki będziesz miał tam łatwiejszy dostęp, bo zdejmiesz kilka spinek od przewodów i będziesz miał je łatwiej dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogus096

Kodować nie potrafię i nie wiem jak to zrobić

nitroo

Ale jak ściągam tapicerke to kable są głębiej w drzwiach a ja mam dojście tylko do tego "komputerka". I czy da się wyciągnąć kable z tej kostki jakoś??

Edytowane przez Sid1995
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ale jak ściągam tapicerke to kable są głębiej w drzwiach a ja mam dojście tylko do tego "komputerka". I czy da się wyciągnąć kable z tej kostki jakoś??

Za głośnikiem są spięte - wypinasz i możesz je delikatnie wyciągnąć w kierunku słupka. Co masz na myśli pisząc "komputerka"? Przewodów nie wyciągniesz, bo są osadzone w całych drzwiach i chyba kostka je blokuje z harmonijką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam wyciągnąć głośnik i za nim będą te kable spięte? No chodzi mi o ten mechanizm d którego idą wszystkie kable. Mam go na drzwiach pod tapicerką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zciągasz tapicerkę, odkręcasz głośnik, wypinasz kostke w słupku A tą pod charmonijką, odklejasz piankowe wygłuszenie drzwi , wypinasz kostki od sterownika w drzwiach i zamka drzwi, wypinasz wiązke drzwi z uchwytów, wyciągasz ją całą w stronę charmonijki-przez ten otwór w którym zamontowana jest charmonijka.Wtedy masz ją na stole, lutujesz uszkodzone miejsca i izolujesz porządnie i montujesz w odwrotnwj kolejności. Tak to należy zrobić. Robota na 2-3 godziny jak nie rozbierałeś tego nigdy.

Edytowane przez kdawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak powiedziałeś. Rozebrałem wszystko i sprawdziłem czy po wszystkich kablach przechodzi wgl prąd od jednej kostki (przy drzwiach) do drugiej (przy sterowniku) i beż żadnych problemów prąd przechodzi z jednej do drugiej strony. Złożyłem to wszystko i teraz mam gorszy problem. W całych drzwiach już nie mam prądu. Działa jedynie w nich głośnik. Ani otwieranie i zamykanie szyb ani podświetlenia przycisków, jak również ustawienie lusterek. I pytanie co teraz trzeba zrobić skoro wgl już nic nie działa na tych drzwiach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To my nie mamy jak dalej pomóc, bo nie znamy błędów. Nie wierzę, że w promieniu kilku km od Ciebie nie ma ogarniętego elektryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź jeszcze raz przewody głównie zasilający gruby czerwony w owej harmonijce,

miałem ten sam problem co ty na początku tylko z zamykaniem drzwi kierowcy, rozebrałem tapicerkę poczyściłem styki i zaczęły się problemy z podświetleniem i szybami...

u mnie kable były złamane na zgięciu w tej harmonijce między drzwiami a słupkiem próbowałem lutować choć ktoś już wcześniej tam majstrował, jeden kabel zrobiłem drugi się złamał zrobiłem drugi trzeci...

w końcu zamówiłem całą wiązkę otrzymałem gwarancję i wszystko działa jak przed usterką :)

a i dodam że myliło mnie bardzo to że jak drzwi były otwarte wszystko działało a zaraz przy zamknięciu nie... musiałem się na trzaskać drzwiami aby zadziałało ja myślałem że to uwalony mikrostyk a okazało się że przewód który był złamany nie zawsze miał przejście czyli nie stykał z drugą połową ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak nie wiesz jak zmierzyć napięcie na wiązce czy wtyczce miernikiem lepiej oddaj to do elektryka bo sobie szkody więcej narobisz bo na zdjęciach wtyczki i robota nie wygląda za dobrze...

Edytowane przez Robero321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak nie wiesz jak zmierzyć napięcie na wiązce czy wtyczce miernikiem lepiej oddaj to do elektryka bo sobie szkody więcej narobisz bo na zdjęciach wtyczki i robota nie wygląda za dobrze...

Okazało się że jednak potrafię :P Robota nie była moja tylko wcześniejszy właściciel prawdopodobnie grzebał. Naprawiłem wszystko tylko teraz pytanie już końcowe. W wtyczce złamał się jeden pin. Prawdopodobnie jest to ten odpowiedzialny za centralny pytanie brzmi czy musze po prostu kupić nową wtyczke czy jest jakiś sposób żeby to poprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pytanie. Czy każdy kabel który odchodzi od samochodu do drzwi odpowiada za coś innego? Jak tak to który odpowiada za centralny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...