Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uszkodzenie przedniego zderzaka w serwisie


mashet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnio pojechałem do serwisu(nieautoryzowany, ale normy ASO, ceny - 70%-80% cen ASO) po odbiór samochodu. Serwisant wyszedł ze mną i pokazał mi uszkodzenie na zderzaku. Pracownik serwisu pojechał na myjnię, przed oddaniem auta w moje ręce. Okazało się, że tam jakiś inny klient myjni cofał i walnął hakiem w przód zderzaka. Zderzak ma dziurę o średnicy 3 cm. Powiedzieli mi, że oczywiście naprawią uszkodzenie we własnym zakresie. Teraz mam pytanie. Jaka jest praktyka w takich serwisach? Będą to szpachlować, czy raczej wymienią na nowy zderzak? Czy powinienem domagać się wymiany zderzaka, czy zgodzić się na łatanie? Powiem szczerze, że chyba wolałbym całkowitą wymianę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie idzie to z OC sprawcy? Wg mnie masz prawo domagać się wymiany zderzaka jeśli naprawa uszkodzonego wymaga klejenia i szpachlowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie idzie to z OC sprawcy? Wg mnie masz prawo domagać się wymiany zderzaka jeśli naprawa uszkodzonego wymaga klejenia i szpachlowania.jA

Ja nie wiem na jakiej to zasadzie będzie, czy z OC. W serwisie powiedzieli, że na ich koszt. Myślę, że jeśli nie chcą stracić klienta to mogę się domagać wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie ktoś wjechał w Twój samochód to sprawca powinien napisać oświadczenie i dostałbyś kasę z jego OC, wtedy bez problemu mógłbyś naprawić auto nawet w ASO.

Jeśli z jakiegoś powodu takiego oświadczenia nie ma, to warsztat będzie to naprawiał z własnej kieszeni. Jeśli zderzak jest mocno uszkodzony to powinni go wymienić, tym bardziej że używane można dostać dosyć tanio, i czasami nie opłaca się naprawiać uszkodzonego. No chyba że masz s-line, to wtedy koszty mogą być większe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie naprawia się pęknięć ani dziur w elementach plastikowych. To się wymienia na nowe! Jeśli Twój zderzak nie był nigdy malowany, to w grę wchodzi tylko wymiana, na nowy (lub używany w tym samym kolorze i idealnym stanie, na to nie musisz się zgodzić). Naprawa lub wymiana na używkę i potem malowanie powoduje, że przy ewentualnej kolejnej szkodzie rzeczoznawca obniży o połowę wartość naprawianego elementu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...