Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Uszkodzenie przedniego zderzaka w serwisie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

ostatnio pojechałem do serwisu(nieautoryzowany, ale normy ASO, ceny - 70%-80% cen ASO) po odbiór samochodu. Serwisant wyszedł ze mną i pokazał mi uszkodzenie na zderzaku. Pracownik serwisu pojechał na myjnię, przed oddaniem auta w moje ręce. Okazało się, że tam jakiś inny klient myjni cofał i walnął hakiem w przód zderzaka. Zderzak ma dziurę o średnicy 3 cm. Powiedzieli mi, że oczywiście naprawią uszkodzenie we własnym zakresie. Teraz mam pytanie. Jaka jest praktyka w takich serwisach? Będą to szpachlować, czy raczej wymienią na nowy zderzak? Czy powinienem domagać się wymiany zderzaka, czy zgodzić się na łatanie? Powiem szczerze, że chyba wolałbym całkowitą wymianę.

Pozdrawiam

Opublikowano

A dlaczego nie idzie to z OC sprawcy? Wg mnie masz prawo domagać się wymiany zderzaka jeśli naprawa uszkodzonego wymaga klejenia i szpachlowania.

Opublikowano
  • Autor

A dlaczego nie idzie to z OC sprawcy? Wg mnie masz prawo domagać się wymiany zderzaka jeśli naprawa uszkodzonego wymaga klejenia i szpachlowania.jA

Ja nie wiem na jakiej to zasadzie będzie, czy z OC. W serwisie powiedzieli, że na ich koszt. Myślę, że jeśli nie chcą stracić klienta to mogę się domagać wymiany.

Opublikowano

Jeśli faktycznie ktoś wjechał w Twój samochód to sprawca powinien napisać oświadczenie i dostałbyś kasę z jego OC, wtedy bez problemu mógłbyś naprawić auto nawet w ASO.

Jeśli z jakiegoś powodu takiego oświadczenia nie ma, to warsztat będzie to naprawiał z własnej kieszeni. Jeśli zderzak jest mocno uszkodzony to powinni go wymienić, tym bardziej że używane można dostać dosyć tanio, i czasami nie opłaca się naprawiać uszkodzonego. No chyba że masz s-line, to wtedy koszty mogą być większe :)

Opublikowano

Nie naprawia się pęknięć ani dziur w elementach plastikowych. To się wymienia na nowe! Jeśli Twój zderzak nie był nigdy malowany, to w grę wchodzi tylko wymiana, na nowy (lub używany w tym samym kolorze i idealnym stanie, na to nie musisz się zgodzić). Naprawa lub wymiana na używkę i potem malowanie powoduje, że przy ewentualnej kolejnej szkodzie rzeczoznawca obniży o połowę wartość naprawianego elementu.

Opublikowano

Tak jak pisze hak przy takim uszkodzeniu się tego nie naprawia tylko wymienia.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.