Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bierze benzynę?


Houdini

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, w moim APR mam instalację lovato plus reduktor kme Gold. Instalacja ogólnie działa bez zarzutu, jednak problem pojawia się gdy poziom paliwa zbliża się do rezerwy. Wtedy po wskazówce widać że benzyny ubywa. Dziś żeby to sprawdzić, dokonałem takiej operacji: odpaliłem auto, poczekałem aż przełączy się na gaz po czym wyjąłem bezpiecznik pompy paliwa. Po ok 30km z szczytu rezerwy wskazówka jest praktycznie na samym dole :/ czy bez bezpiecznika, a tym samym działającej pompy paliwo może być zasysane? Wycieków nie ma, bo ani plamy nie ma, ani stan po dwudniowym postoju jest niezmienny. Pomóżcie bo nie mam pojęcia co jest grane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłącz aku i stan wróci. W b6 miałem tak samo. Jak zapali się rezerwa to jakby komputer już się nie oszukuje i np. robi na rezerwie 90km i spada na dół. Odłączenie aku pomaga. Trzeba trzymać stan powyżej rezerwy to będzie ok. Chyba, że odłączysz aku i nie wróci stan to wtedy trzeba szukać dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, sprawdzę pojutrze jak będę przy aucie. Na długo go odpinać? I czy od razu będzie poprawa - wskazówka wyskoczy wyżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłącz aku i stan wróci. W b6 miałem tak samo. Jak zapali się rezerwa to jakby komputer już się nie oszukuje i np. robi na rezerwie 90km i spada na dół. Odłączenie aku pomaga. Trzeba trzymać stan powyżej rezerwy to będzie ok. Chyba, że odłączysz aku i nie wróci stan to wtedy trzeba szukać dalej

twoja wypowiedź jest kompletnie pozbawiona sensu, bo to co napisałeś jest oczywistą oczywistością, przewidzany zasieg dla rezerwy w kazdym aucie to +/- 100km, a Ty napisales ze wlacza sie rezerwa, robisz 90km i wskazowka spada na zero, no ma spasc na zero bo w baku juz nic nie ma? wiec co ma dac odlaczenie aku, magiczne 10 litrow benzyny? :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to Twoja ma sens...

Mówimy o sytuacji kiedy jezdzimy na gazie.

W B6 miałem tak ze jak np. odpaliłem auto i jadę na benzynie i zapala się rezerwa. Przyjeżdżam jeszcze kilka kilometrów i przełącza się na gaz. Teraz robiłem trasę 150 km na gazie a mimo to wskazówka benzyny spadła do zera. Opisywalismy to nawet na forum bo du zoo nosob tak miało. I doszliśmy do wniosku że nawet jak jedziesz na gazie a zapali się rezerwa to komputer się nie oszukuje i spada wskazówka do zera. Odlaczalismy kompa na 10 minut i wskazówka pokazywała znowu ile jest w baku. Utrzymanie stanu ponad rezerwe rozwiązuje problem.

A jak nie wiesz nic w temacie to się nie wypowiadaj

Wysłane z Z3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie pięknie, mam nadzieję że problem tkwi w tym co piszesz, jednak kojarzę że miałem przypadki że rezerwa zapalała się na lpg. Więc trochę to by zaprzeczało temu że problem jest taki jak piszesz :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę z własnego doświadczenie a potwierdzone juzbto zostało przez innych kolegów. Jeśli sie okaze że po odliczeniu aku nie wrócił stan tzn. że problem jest gdzie indziej. Ale sprawdź to odrazu żebyś benzyny nie wyjeździe faktycznie.

Wysłane z Z3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę i będę pisał. Póki co dzięki za nakierowane!

Problem rozwiązany - chwyt z aku pomógł - zegary oszukują :) tylko teraz pytanie, czy za każdym razem jak będzie rezerwa to będzie to samo, czy wystarczy jeden reset na jakiś czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście że tak, ogólnie jak tylko żyd się zaświeca, to odwiedzam stację, jednak na przyszłość żebym wiedział czy w razie czego mam panikować czy jednak zawsze będzie chciał mnie oszukać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety będzie tak zawsze jak tylko zapali się rezerwa i nie uzupełnisz szybko paliwa. Musisz tankować wcześniej niż zapali się rezerwa wtedy nie będzie problemu :D

Odłącz aku i stan wróci. W b6 miałem tak samo. Jak zapali się rezerwa to jakby komputer już się nie oszukuje i np. robi na rezerwie 90km i spada na dół. Odłączenie aku pomaga. Trzeba trzymać stan powyżej rezerwy to będzie ok. Chyba, że odłączysz aku i nie wróci stan to wtedy trzeba szukać dalej

twoja wypowiedź jest kompletnie pozbawiona sensu, bo to co napisałeś jest oczywistą oczywistością, przewidzany zasieg dla rezerwy w kazdym aucie to +/- 100km, a Ty napisales ze wlacza sie rezerwa, robisz 90km i wskazowka spada na zero, no ma spasc na zero bo w baku juz nic nie ma? wiec co ma dac odlaczenie aku, magiczne 10 litrow benzyny? :polew:

:naughty::naughty::naughty::naughty::naughty::naughty::naughty::naughty::kox::kox::kox::kox::kox::kox::kox:

:hi:

Edytowane przez Onkel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...