Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Bierze benzynę?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie, w moim APR mam instalację lovato plus reduktor kme Gold. Instalacja ogólnie działa bez zarzutu, jednak problem pojawia się gdy poziom paliwa zbliża się do rezerwy. Wtedy po wskazówce widać że benzyny ubywa. Dziś żeby to sprawdzić, dokonałem takiej operacji: odpaliłem auto, poczekałem aż przełączy się na gaz po czym wyjąłem bezpiecznik pompy paliwa. Po ok 30km z szczytu rezerwy wskazówka jest praktycznie na samym dole :/ czy bez bezpiecznika, a tym samym działającej pompy paliwo może być zasysane? Wycieków nie ma, bo ani plamy nie ma, ani stan po dwudniowym postoju jest niezmienny. Pomóżcie bo nie mam pojęcia co jest grane...

Opublikowano

Odłącz aku i stan wróci. W b6 miałem tak samo. Jak zapali się rezerwa to jakby komputer już się nie oszukuje i np. robi na rezerwie 90km i spada na dół. Odłączenie aku pomaga. Trzeba trzymać stan powyżej rezerwy to będzie ok. Chyba, że odłączysz aku i nie wróci stan to wtedy trzeba szukać dalej

Opublikowano
  • Autor

Ok, sprawdzę pojutrze jak będę przy aucie. Na długo go odpinać? I czy od razu będzie poprawa - wskazówka wyskoczy wyżej?

Opublikowano

Odłącz aku i stan wróci. W b6 miałem tak samo. Jak zapali się rezerwa to jakby komputer już się nie oszukuje i np. robi na rezerwie 90km i spada na dół. Odłączenie aku pomaga. Trzeba trzymać stan powyżej rezerwy to będzie ok. Chyba, że odłączysz aku i nie wróci stan to wtedy trzeba szukać dalej

twoja wypowiedź jest kompletnie pozbawiona sensu, bo to co napisałeś jest oczywistą oczywistością, przewidzany zasieg dla rezerwy w kazdym aucie to +/- 100km, a Ty napisales ze wlacza sie rezerwa, robisz 90km i wskazowka spada na zero, no ma spasc na zero bo w baku juz nic nie ma? wiec co ma dac odlaczenie aku, magiczne 10 litrow benzyny? :polew:

Opublikowano

Za to Twoja ma sens...

Mówimy o sytuacji kiedy jezdzimy na gazie.

W B6 miałem tak ze jak np. odpaliłem auto i jadę na benzynie i zapala się rezerwa. Przyjeżdżam jeszcze kilka kilometrów i przełącza się na gaz. Teraz robiłem trasę 150 km na gazie a mimo to wskazówka benzyny spadła do zera. Opisywalismy to nawet na forum bo du zoo nosob tak miało. I doszliśmy do wniosku że nawet jak jedziesz na gazie a zapali się rezerwa to komputer się nie oszukuje i spada wskazówka do zera. Odlaczalismy kompa na 10 minut i wskazówka pokazywała znowu ile jest w baku. Utrzymanie stanu ponad rezerwe rozwiązuje problem.

A jak nie wiesz nic w temacie to się nie wypowiadaj

Wysłane z Z3

Opublikowano
  • Autor

Wszystko ładnie pięknie, mam nadzieję że problem tkwi w tym co piszesz, jednak kojarzę że miałem przypadki że rezerwa zapalała się na lpg. Więc trochę to by zaprzeczało temu że problem jest taki jak piszesz :(

Opublikowano

Piszę z własnego doświadczenie a potwierdzone juzbto zostało przez innych kolegów. Jeśli sie okaze że po odliczeniu aku nie wrócił stan tzn. że problem jest gdzie indziej. Ale sprawdź to odrazu żebyś benzyny nie wyjeździe faktycznie.

Wysłane z Z3

Opublikowano
  • Autor

Sprawdzę i będę pisał. Póki co dzięki za nakierowane!

Problem rozwiązany - chwyt z aku pomógł - zegary oszukują :) tylko teraz pytanie, czy za każdym razem jak będzie rezerwa to będzie to samo, czy wystarczy jeden reset na jakiś czas?

Opublikowano

A nie lepiej zalać troche świeżej benzyny? I po kłopocie, a nie bawić sie w odłączanie akumulatora ;)

Opublikowano
  • Autor

Ależ oczywiście że tak, ogólnie jak tylko żyd się zaświeca, to odwiedzam stację, jednak na przyszłość żebym wiedział czy w razie czego mam panikować czy jednak zawsze będzie chciał mnie oszukać :)

Opublikowano

Niestety będzie tak zawsze jak tylko zapali się rezerwa i nie uzupełnisz szybko paliwa. Musisz tankować wcześniej niż zapali się rezerwa wtedy nie będzie problemu :D

Odłącz aku i stan wróci. W b6 miałem tak samo. Jak zapali się rezerwa to jakby komputer już się nie oszukuje i np. robi na rezerwie 90km i spada na dół. Odłączenie aku pomaga. Trzeba trzymać stan powyżej rezerwy to będzie ok. Chyba, że odłączysz aku i nie wróci stan to wtedy trzeba szukać dalej

twoja wypowiedź jest kompletnie pozbawiona sensu, bo to co napisałeś jest oczywistą oczywistością, przewidzany zasieg dla rezerwy w kazdym aucie to +/- 100km, a Ty napisales ze wlacza sie rezerwa, robisz 90km i wskazowka spada na zero, no ma spasc na zero bo w baku juz nic nie ma? wiec co ma dac odlaczenie aku, magiczne 10 litrow benzyny? :polew:

:naughty::naughty::naughty::naughty::naughty::naughty::naughty::naughty::kox::kox::kox::kox::kox::kox::kox:

:hi:

Edytowane przez Onkel

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.