Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawieszenie


konrad97

Rekomendowane odpowiedzi

Witam słyszałem, że w A4 B5 szybko siada zawieszenie tzn wahacze itp . Nie znam się ogólnie na tym zbytnio. Ale tak proszę o opinie użytkowników A4 B5 bo planuję niedługo kupić taką bryczkę ale nie chce kupić kalectwa albo takiego samochodu, na który nie będzie mnie stać w naprawianiu go . :) A z tego co mi wiadomo zawieszenie tanie nie jest . :)

Tak więc proszę o opinie jak to z tym jest ewentualnie na co zwracać uwagę przy kupnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszenie nie jest tragicznie drogie.W zależności od firmy,ale już za ok 600zl kupisz komplet.Ważny jest też montaż zawiechy,żeby tego nie robić na podniesionym aucie.Wielowahacz jest komfortowy,dobrze tłumi i wybiera nierówności.Przed kupnem dobrze by było wjechać na stacje kontroli i sprawdzić,co byś wiedział czy wszystko ok.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawieszenie nie jest tragicznie drogie.W zależności od firmy,ale już za ok 600zl kupisz komplet.Ważny jest też montaż zawiechy,żeby tego nie robić na podniesionym aucie.Wielowahacz jest komfortowy,dobrze tłumi i wybiera nierówności.Przed kupnem dobrze by było wjechać na stacje kontroli i sprawdzić,co byś wiedział czy wszystko ok.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Okej rozumiem. Czyli jak powiedziałeś, nie są to ąz takie koszty tak ? Bo podoba mi się autko i chciałbym owe zakupić . A powiedz mi jeszcze jak w tych samochodach jest ze rdza ? Szybko gniją ? Na co zwracać uwagę przy kupnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi ma blachę w ocynku,więc ruda ich tak nie bierze.Są miejsca gdzie może wylazic jak np.pod progami,nadkola.Tym się nie przejmuj.Chyba że trafisz egzemplarz robiony przez blacharza partacza.Z jakim silnikiem szukasz B5?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi ma blachę w ocynku,więc ruda ich tak nie bierze.Są miejsca gdzie może wylazic jak np.pod progami,nadkola.Tym się nie przejmuj.Chyba że trafisz egzemplarz robiony przez blacharza partacza.Z jakim silnikiem szukasz B5?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Szczerze zastanawiam sie na 1.8 lub 1.8t i najlepiej w gazie . xDD Mniejszych chyba nei szukam . Chce żeby miał te kopyto troche :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj z turbulum,a jak trafisz jeszcze z napędem na 4 kopyta to już w ogóle będziesz happy (zwłaszcza zimą).

Sprawdź czy nie ma wyciekow,wszelkie luzy itp,ale to na stacji Ci sprawdzą.Jazda testowa,czy go nie znosi,dobrze by było jak byś miał możliwość podpięcia kompa i sprawdzenia błędów.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha no u mnie raczej ciężko z takimi rzeczami, jestem trochę amatorem co do samochodów . A jaki w przybliżeniu może byc koszt sprawdzenia samochodu w serwisie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia.W serwisie napewno drożej zapłacisz niż na stacji diagnostycznej gdzie robią przeglądy.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn no chodziło mi o stację . Wiesz ja planuje dopiero kupowac za rok to jeszcze dużo czasu . ale już teraz tak chce się trochę wdrążyć w życie ten samochód . :) Bo nie powiem podoba mi się . Troche może lata ma już swoje . ale jak w ładnym zadbanym stanie znajdę coś rozsądnego to pojeżdżę pewnie kilka lat jeszcze . :) w maju zdałem prawko i od ojca dostałem fiata, to pojeżdżę nim jeszcze rok i potem na zyletki i planuje kupić coś nowego i puki co na pierwszym miejscu A4 B5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przez ten czas zgłębiaj wiedzę o Audi,szlifuj doskonalenie jazdy a za rok to może i B6 zaczniesz jeździć ;-)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowiem, wiem . Wiesz co . Najpierw to jeszcze trzeba mieć fundusze na taki samochód :)


Ktoś jeszcze jakies ma opinie na ten temat ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha no u mnie raczej ciężko z takimi rzeczami, jestem trochę amatorem co do samochodów . A jaki w przybliżeniu może byc koszt sprawdzenia samochodu w serwisie ?

Ja 2 lata temu za sprawdzenie placilem w Krakowie o ile dobrze pamietam cos kolo 120zl. Ogolnie Audi a4 jest strasznie popularne i z cesciami nie ma problemu. Jest ich bardzo duzo i idzie kupic cos w dobrej cenie i tanio. Jak ojciec zrobil ogromna ryse na drzwiach (ktora widac w moim temacie) to zamiast robic cos tym, kupilem po prostu samo poszycie za 50zl, a roznicy w odcieniu nie ma. Zawieszenie, wiadomo wielowahaczowe i jak przyjdzie je wymieniac o jest nie maly wydatek, ale z drugiej strony bedzie je mial na lata. Jak uzytkownik B5, szczerze polecam ;) Ale tak jak kolega wyzej, wspomnial, za rok to moze juz B6 kupisz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z duperelek, które uprzykrzają życie:

- tylna wycieraczka w przypadku Avanta, czy działa,

- szyberdach dach, czy się nie przycina,

- listwy ozdobne drzwi, czy nie odstają albo nie zostały podklejone na klej do szyb...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tą rudą to nie tak do końca że nie bierze. Szukaj jej na przednich błotnikach (ranty). Drzwi - na samym dole rant od środka. Też tam bierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej dzięki wielkie za pomoc . :) Na B6 trzeba juz wiekszy fundusz bo to już wydatek minimum 15 tyś . No ale pomyslimy . A może dopiero kupię jak skończe szkoły czyli za 2 lata prawie . Ale napisałem już teraz temat żeby dowiedzieć się co nieco . :)


Rozważam kupno tego Audika, może po Nowym Roku . Jakies opinie, na co zwrócić uwagę przy zakupie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...